28 października 2019

Ciężki weekend naszych drużyn

W miniony weekend rozegrano kolejne mecze ligowe w których wzięły udział wszystkie nasze drużyny. Dla Seniorów derbowy mecz przyniósł wiele emocji. Dla młodzieży były to przedostatnie mecze w tym roku. Relacja poniżej:

 

SENIORZY:

NAPRZÓD RYDUŁTOWY - GÓRNIK RADLIN 3:3 (1:3)

 

To co wydarzyło się na stadionie w Rydułtowach na długo pozostanie w pamięci kibiców. W kilku zdaniach: Z nieba do piekła trafili nasi zawodnicy tym razem nie przez swoją grę a przez sędziego który kompletnie nie podołał za meczem. Gwizdał nie przemyślane rzeczy w obie strony, doliczone minuty których tak naprawdę nie powinno być a na domiar złego sytuacja, która miała miejsce w 48 minucie - podyktował rzut wolny z okolic 18-20 metr po ewidentnej ręce naszego zawodnika i uznał bramkę po kopnięciu piłki z zupełnie innego miejsca przez zawodnika Naprzodu! Takie rzeczy nie powinny mieć miejsca w takim meczu, gdzie było wiadomo że kibice obu ekip za sobą nie przepadają, a na boisku zawsze jest stykowo. Na nagraniu widać że wykonanie rzutu wolnego było z innego miejsc niż stał sędzia i gdzie było przewinienie. Brawo dla "pana arbitra" za wspaniałą postawę fair play!!!!

 

JUNIORZY:

LKS START MSZANA - GÓRNIK RADLIN 0:2 (0:0)

 

Bardzo długo czekali kibice na bramki w tym spotkaniu. Przez 87 minut nie mogliśmy pokonać bramkarza gospodarzy kiedy to Adam Zimoch wyprowadził nas na prowadzenie a minutę później Mateusz Karydnalski ustalił wynik spotkania na 0:2. Po układzie ostatnich wyników w dlaszym ciągu zachowaliśmy szansę na awans do grupy A. Liczymy że za tydzień w ostatniej kolejce wydarzy się wszystko po naszej myśli!

 

TRAMPKARZE:

GÓRNIK RADLIN - ZUCH ORZEPOWICE 0:1 (0:1)

 

Każda seria kiedyś się kończy. Przekonali się o tym młodzi zawodnicy Radlina, którzy na własnym boisku przegrali pierwszy mecz w sezonie. No cóż nie da się wygrać wszystkiego, aczkolwiek żeby wygrywać trzeba strzelać bramki, żeby strzelać bramki trzeba oddawać celne strzały a tych w sobotnim meczu było jak na lekarstwo. Dokładnie 1 celny strzał nie przyniósł pożądanych efektów i o awans do Grupy A musimy powalczyć za tydzień na boisku w Świerklanach.

 

MŁODZIK MŁODSZY

I LIGA: RAPID WODZISŁAW - GÓRNIK RADLIN 1:1 (1:1)

 

Po sobotniej wygranej Boguszowic nad Odrą Nasza sytuacja mocno się skomplikowała. Aby zostać w Grupie A musieliśmy urwać punkty faworyzowanemu RAPIDowi. Ku naszej uciesze, mimo kontuzji dwóch podstawowych obrońców udało się wywieźć cenny punkt z trudnego terenu i wróciliśmy na  miejsce w tabeli. Sprawy awansu i spadku rozstrzygną się w najbliższy weekend. Zapowiada się emocjonująca końcówka sezonu.

 

III LIGA: GÓRNIK RADLIN - GKS III JASTRZĘBIE 2:3 (1:0)

 

Pewni awansu do grupy B nasi zawodnicy do meczu przystępowali na luzie. Mimo iż do Radlina zawitał teoretycznie III zespół z Jastrzębia to goście dyktowali warunki, a my dobrze kontrowaliśmy. Do 45 minuty prowadziliśmy 2:0 po bramkach Nataniela Marcola i Kacpra Tokarskiego. Niestety splot nieszczęśliwych zdarzeń poprowadził gości do zasłużonego zwycięstwa. Mimo porażki zawodnicy po meczu otworzyli bezalkoholowe szampany i świętowali awans. Za tydzień ostatnia kolejka gdzie zagramy z zawsze groźnymi zawodnikami MKSu Żory.

 

ORLIK STARSZY

MKS II ŻORY - GÓRNIK RADLIN 8:0

 

W mocno okrojonym składzie na mecz do lidera udali się nasi zawodnicy. Niestety miło tego wyjazdu wspominać nie będą. Po jednostronnym meczu przegrywamy 8:0 i kończymy sezon na 3 miejscu. Za tydzień w ostatniej kolejce nasi zawodnicy pauzują.

 

ORLIK MŁODSZY

TURNIEJ W RADLINIE.

 

W trzecim turnieju drugiej rundy byliśmy gospodarzem turnieju. Na Orliku przy ulicy Mielęckiego odnieśliśmy 2 zwycięstwa i 1 porażkę. Wygrane z AP Żory 2:0 oraz MKS Czerwionka 2:1. Niestety przegrywamy jedynie z MKS Żory 0:2. Brawo za walkę. Za tydzień ostatni turniej dla naszych Orlików w tym roku kalendarzowym

 

ŻAKI

TURNIEJ W RADZIEJOWIE

 

Po raz kolejny nasze Żaczki zawitały do Radziejowa. Na kolejnym mocno obsadzonym turnieju tym razem pokonaliśmy RKP ROW Rybnik 4:0, zremisowaliśmy z gospodarzami MKS Radziejów 1:1. Niestety w dalszym ciągu nie możemy znaleźć recepty na drużynę Winners Gołkowice i po raz kolejny musimy uznać ich wygraną, tym razem 4:2. Za tydzień ostatni turniej naszych Żaków, którzy spisują się wspaniale jak na pierwszy sezon ligowy w ich życiu. Brawo za Walkę.

Sponsorzy

Wszelkie prawa zastrzeżone Ⓒ w 2021 przez:

ASPN GÓRNIK RADLIN

 

projekt i wykonanie: WS

Wszelkie prawa zastrzeżone Ⓒ w 2021 przez: ASPN GÓRNIK RADLIN

projekt i wykonanie: WS