09 października 2023

Ekstremalnie szybki nokaut

W sobotnie popołudnie rozegraliśmy mecz z LKS Zameczek Czernica w ramach 10 kolejki ligi okręgowej sezonu 2023/2024.
Jeśli ktoś w sobote około 14.50 obawiał się nadchodzącej chmury z deszczem i postanowił o 10 minut opóźnić swoje przyjście na EMMA PLAC mógł być na siebie niesamowicie zły. Wszak po 9 minutach meczu prowadziliśmy 3:0!
W 51 sekundzie spotkania dośrodkowanie z rzutu rożnego. Najwyżej wyskoczył Dawid Zimoń i głową wpakował piłkę do siatki tym samym wypełniając obietnice z odprawy przed meczowej - cytuję " (..) to dziś jest ten dzień Trenerze". O ile się nie mylę jest to najszybciej strzelona bramka dla GR.
Ledwo kibice usiedli na swoje siedziska a ponownie musieli się zerwać do góry prawą stroną popędził Patryk Kraszczyński wyłożył piłkę do Pawła Mitko a ten podwyższył na 2:0.
Huraganowe ataki nie ustępowały i już po kolejnych kilku minutach kopia akcji z 4 minuty tym razem bramkę po asyście Krasza zdobywa Aleksander Adam. Na zegarze 9.52 a wynik 3:0 - coś pięknego.
Po kwadransie tempo meczu siadło a goście zaczęli przeprowadzać swoje akcje ale nie mieli sposobu na dobrze dysponoeanego Kubę Maciejowskiego, najlepszeym dowodem na to był rzut wolny w 30 minucie uderzony dobrze do boku ale pewnie złapany do koszyczka przez naszego bramkarza.
W 41 minucie zdobywamy 4 bramkę a jej autorem Jakub Rosiak motor napędowy naszej drużyny.
W przerwie tradycyjny konkurs rzutow karnych dla kibiców. Do wyłonienia zwycięzcy potrzebne były aż 4 serie.
W drugiej połowie miglismy sobie pozwolić na kilka zmian, akcji bramkowych nie brakowało. 100% sytuację miał Olek Adam ale w sytuacji sam na sam przegrał z bramkarzem Zameczku.
W 80 minucie Bartek Kuc ustala wynik meczu zdobywając swoją pierwszą bramkę w barwach GR. Wynik końcowy 5:0