12 listopada 2018

Górnik Radlin - Borowik Szczejkowice 4:0

W minioną sobotę rozegraliśmy ostatni mecz 1 rundy sezonu 2018/2019. Naszym przeciwnikiem był Borowik Szczejkowice, który aktualnie walczy o ligowy byt. Nasza drużyna jako jedyna niepokonana na własnym obiekcie chciała zachować ten status do samego końca. Mecz obfitował w wiele sytuacji. Opis najważniejszych poniżej:

1 min - Ależ się zaczęło w 30 sekundzie powinno być już 1:0 ale Patryk Kraszczyński trafił wprost w bramkarza w dogodnej sytuacji.

9 min - Dobra okazja ze strony Szczejkowic, po ładnym strzale jeszcze lepsza obrona naszego bramkarza. Brawo Mateusz!

15 min - rzut wolny z 30 metra, piłka uderzona przez Daniela Chyczewskiego minimalnie mija bramkę

18 min - rzut rożny dla Górnika, piłkę przedłuża Kacper Kąkol, główkuje Kamil Szydłowski, piłka powinna być już w bramce ale dla pewności wbija ją do siatki Patryk Kraszczyński i to jemu zostaje zapisane premierowe trafienie. Prowadzimy 1:0.

43 min - dwójkowa akcja Torres - Kraszu, strzał z ostrego kąta wprost w bramkarza

45 min - koniec pierwszej połowy. Mało skuteczności z naszej strony.

60 min - kolejna akcja 2na1 w wykonaniu Patryka Kraszczyńskiego i Kuby Lubszczyka, strzał tego drugiego ląduje na poprzeczce

64 min - Rzuty rożne są ostatnio największą bronią naszej drużyny. Tym razem piłka krótko zagrana do Kuby Lubszczyka, który ogrywa obrońce, posyła mocną piłkę wzdłuż linii bramkowej i Patryk Kraszczyński pakuje piłkę do pustka. Mamy 2:0

70 min - Ależ szansa Torresa w akcji sam na sam lepszy bramkarz Borowika

71 min - tym razem Patryk Kraszczyński i znów lepszy bramkarz w akcji sam na sam.

73 min - ostrzeżenie ze strony gości. Zbyt dużo miejsca w środku pola, zawodnik Borowika oddaje strzał, który opieczętowuje naszą poprzeczkę

77 min - akcja środkiem pola, do piłki dopada Arek Jordan, który przepycha piłkę przez interweniującego bramkarza, wprowadza sobie piłkę na pusta bramkę i pewnie zmienia wynik na 3:0

89 min - końcówka meczu i w końcu Kuba Lubszczyk zdobywa bramkę. Tym razem w akcji sam na sam nie dał szans bramkarzowi.

90 min - Arek Jordan mógł jeszcze strzelić swojego drugiego gola w meczu ale jego strzał zatrzymuje się pomiędzy słupkiem i interweniującym bramkarzem

93 min - koniec spotkania. Wygrywamy i utrzymujemy status niepokonanej drużyny na własnym obiekcie.