12 listopada 2023

Ligowe ostatki

Runda jesienna sezonu 2023/2024 dobiegła końca. W ostatnim spotkaniu pokonujemy GKS Dąb Gaszowice 1:0.
Bramkę na wagę 3 pkt zdobył w 32 minucie "gaszowicki patenciarz" Szymon Szydłowski uderzając płasko przy słupku zza pola karnego. Pisząc gaszowicki patenciarz mam na myśli skuteczność strzelecką Szymka właśnie z tym rywalem. W 3 meczach na przestrzeni 1.5 roku zdobył zdobył swoją 5 bramkę! Generalnie trzeba przyznać że przed meczem był pewien zdobycia bramki
Pierwsza połowa i początek drugiej to wyraźna przewaga naszej drużyny. Ale trzeba przyznać ze z upływającym czasem coraz groźniejsi byli goście. A to co stało sie miedzy 82 a 84 minutą naszych kibiców mogło przyprawić o ból serca. Gaszowice 6-krotnie uderzali celnie na bramkę ale zawsze w bardzo dobrze ustawionego naszego bramkarza Kubę Maciejowskiego! Goście chwytali się za głowę i pytali: skąd żeście go wzięli?
Można podsumować że teatr dwóch aktorów w dniu wczorajszym zapewnił na koljne 3 pkt oraz 9 czyste konto w sezonie!
Z piłką w tym roku jeszcze się nie żegnamy gdyż za 2 tygodnie do Radlina zawita Ruch Chorzów II aby rozegrać mecz sparingowy z naszym Górnikiem. Więcej informacji już niebawem.