15 października 2019

Ligowo

SENIORZY:

POLONIA NIEWIADOM - GÓRNIK RADLIN 2:3 (1:0)

W końcu nadeszło upragnione wyjazdowe zwycięstwo naszych zawodników. Nadeszło w najbardziej odpowiednim czasie bo w meczu z rywalem zza miedzy Polonią Niewiadom. Mecz od początku zapowiadał się na twardą walkę o każdą piłkę. W pierwszej połowie dogodne okazje do zdobycia bramki miał Daniel Chyczewski ale kilkukrotnie lepszy był bramkarz lub piłka minimalnie mijała słupki bramki Polonii. Z drugiej strony również dużo pracy miał nasz bramkarz, aż do 39 minuty kiedy to po rzucie rożnym i serii błędów na naszej obronie Gospodarze wychodzą na prowadzenie i nie oddają go do końca pierwszej połowy. W szatni gorąco, dużo rozmów. Po burzliwiej przerwie po głośnym EMA WIO wychodzimy z szatni na drugą połowę, którą zaczynamy w fenomenalnym stylu gdyż między 50 a 62 minutą zdobywamy trzy bramki, których autorem był Tomasz Kunatowski. Pierwsza po zespołowej akcji i dośrodkowaniu Wojtka Frycza zdobyta strzałem głową, druga bramka to z kolei asysta Arka Jordana, który przebił się przez obrońców oddał strzał i do pustaka trafił już Kuna. Trzecia bramka to zasługa naszego prawego obrońcy - Jarka Ostrzołka, który przebojem wszedł w pole karne i jego dośrodkowanie po wybloku trafia w poprzeczkę, do piłki dopada Tomek Kunatowski i strzela obok bezradnego bramkarza Polonii. My dalej tworzyliśmy akcje, chcieliśmy kolejnych bramek, ale tym razem Patrykowi Kraszczyńskiemu, Michałowi Jaskólskiemu czy też Gracjanowi Papokowi brakło nieco szczęścia. W końcówce popełniamy drugi katastrofalny błąd na linii bramkarz obrona i piłka trafia do naszej siatki. Wynik końcowy 2:3 dla Radlina. Powoli pniemy się w górę tabeli. Poniżej skrót ze spotkania:

JUNIORZY:

GÓRNIK RADLIN - ORZEŁ MOSZCZENICA 2:3 (0:1)

Jak bardzo nie lezy nam przeciwnik z Moszczenicy mogliśmy się przekonać w niedzielny poranek. Organizacja gry Orła pozostawiała dużo do życzenia a my graliśmy na tyle bezmyślnie i indywidualnie że nie trafialiśmy do bramki w najprostszych sytuacjach. Słupki, Poprzeczki, strzały wprost w stojącego bramkarza nie dadzą nam wygranych. Bramki Adama Zimocha i Dominika Koguta to było za mało aby w niedzielę wygrać na własnym boisku. Po tym meczu szansę na wydostanie się do grupy A wydają sie już tylko iluzoryczne...

TRAMPKARZE:

BOROWIK SZCZEJKOWICE - GÓRNIK RADLIN 1:14 (1:4)

Jak walec przechodzą przez rozgrywki nasi Trampkarze. Tym razem wyjazdowe zwycięstwo w Szczejkowicach ani przez moment nie było zagrożone. Zapraszam do obejrzenia zapisu Video z meczu. Na uwagę zasługuję Fenomenalne trafienie Oskara Sachsa (3:30 na nagraniu) przy bramce na 1:9. Z

MŁODZIK

I LIGA: GÓRNIK RADLIN - KS SZCZERBICE 1:3 (1:1)

W piątkowe popołudnie na nasze boisko zawitał lider, który nie zaznał jeszcze goryczy porażki. Pierwsza połowa dość wyrównana. Bez zarzutu spisywali się obaj bramkarze. Pierwszą bramkę dnia zdobyli goście, po naszym błędzie po rzucie rożnym trafia  Jakub Machulec. Chwile później powinno być wyrównanie ale rzutu karnego nie wykorzystał Kamil Gielnik. Tuż przed przerwą zaprzepaściliśmy jeszcze szansę na zdobycie gola po rzucie wolnym wykonywanym z 4 metra po błędzie bramkarza Szczerbic. Co się odwlecze to nie uciecze i w 25 minucie udało nam się doprowadzić do wyrównania. Kapitalna piłka przecinająca linię obrony od Szymona Mołdawskiego i Kamil Glik będąc oko w oko z bramkarzem wyrównuje stan meczu. Po przerwie gramy nieco odważniej lecz brakuje szczęścia. Jak na lidera przystało jeśli mają dogodne sytuacje toje wykorzystują. Tak było w 40 minucie kiedy po kontrze bramkę na 1:2 zdobył Jakub Rek. My w dalszym ciągu próbowaliśmy coś zdziałać ale dobrze bronił bramkarz Szczerbic. W 52 minucie Wojciech Papierok ustalił wynik spotkania na 1:3

III LIGA: MKS 32 RADZIEJÓW - GÓRNIK RADLIN 2:4 (1:2)

Niedzielne zmagania młodzików zakończyły weekendową okupację boiska w Radziejowie (czytaj poniżej). Nasz zespół chciał wrócić na fotel lidera i zmyć plamę po piątkowej porażce ze Szczerbicami. Mecz lepiej zaczęli gospodarze, którzy raz po raz próbowali zaskoczyć Łukasz Twardzika, lecz ten pozostawał niepokonany. W 18 minucie przepiękna akcja na linii Nataniel Marcol - Szymon Mołdawski - Adrian Gęborski - Kacper Chrószcz, gdzie ten ostatni pakuje piłkę do siatki na 0:1 po kapitalnej asyście Nataniela Marcola. Radziejów bardzo szybko odpowiedział i zrobiło się 1:1. W 23 minucie znów wychodzimy na prowadzenie. Po raz kolejny asysta Nataniela Marcola  Szymon Mołdawski zdobywa bramkę dającą na prowadzenie. W przerwie meczu kilka drobnych uwag, bo gra wyglądała dobrze. Trenerzy już znali wynik z meczu KS Szczerbice II - GKS Jastrzębie III, gdzie niespodziewanie wygrali gospodarze 11:1, to oznaczało że wszystko jest w naszych nogach. Długo nie pozostawialiśmy złudzeń gospodarzą gdyż już w 35 minucie po asyście Mateusza Czernika piękną bramkę zdobył kapitan Gracjan Parzyszek. W 48 minucie Radziejów łapie kontakt i robi się nieco nerwowo, bo za wszelką cenę chcemy zdobyć bramkę. Udało się to w końcówce, w 57 minucie drugą bramkę zdobywa Kacper Chrószcz, a Nataniel Marcol kompletuje hat-tricka z asyst. Sędzie po chwili gwiżdże i my już wiemy że odzyskaliśmy fotel lidera. Brawo Panowie.

ORLIK STARSZY:

PŁOMIEŃ POŁOMIA - GÓRNIK RADLIN 5:11 (2:8)

Mecz od pierwszych sekund układał sie znakomicie dla naszych zawodników, którzy za sprawą Krzysztofa Młoczka, Kamila Gielnika i Macieja Dziwoki szybko zbudowali przewagę i nie oddali jej do końca spotkania. Po pierwszej połowie wysoko prowadziliśmy 8:2 i bardzo spuściliśmy z tonu. Efektem trzy bramki dla Połomi i trzeba było nieco się obudzić żeby nie zrobiło się z pewnego zwycięstwa jakieś zagrożnie. Na całe szczęście między 50 a 52 minutą zdobywamy 3 gole i ustalamy wynik meczu na 5:11

ORLIK MŁODSZY:

TURNIEJ W RADZIEJOWIE:

Nasi orlicy rozpoczęli w sobotę oblężenie boiska w Radziejowie. W pierwszym meczu zagraliśmy z GKS Jastrzębie III remisując 1:1. Drugie spotkanie było najbardziej emocjonujące i po walce przegrywamy z Górnikiem Boguszowice 2:3. Ostatnie spotkanie to potyczka z gospodarzami. Niestety górą Radziejów, który pokonuje nas 3:1

ŻAKI:

Po Orlikach, a przed Młodzikami na boisko w Radziejowie wybiegły nasze  Żaczki. Po awansie do grupy A czekało nas nie lada wyzwanie. Relacja za Facebookiem naszych Żaczków:

Górnik Radlin 2012 dnia 13.10.2019r. w Radziejowie rozegrał już kolejną Piątą Kolejkę Ligową. Tym razem zmierzyli się z drużynami Naprzód Rydułtowy, RKP ROW Rybnik I oraz gospodarzami MKS 32 Radziejów. GR12 w pierwszym meczu podejmowali drużynę gospodarzy MKS 32 Radziejów remisując mecz 2:2. W drugim meczu po wyrównanej walce i niewykorzystanych sytuacjach przegrywają 0:1 z drużyną RKP ROW Rybnik I. W ostatnim pojedynku niestety również GR12 przegrywa minimalnie 0:1 z drużyną Naprzód Rydułtowy.

Górnik Radlin 2:2 (1:2) MKS 32 RadziejówBramki: Filip Grącik⚽️, Oskar Skiba⚽️

Górnik Radlin 0:1 (0:0) RKP ROW Rybnik I

Górnik Radlin 0:1 (0:1) Naprzód Rydułtowy