07 marca 2023

Ocalić od zapomnienia cz. 14

OCALIĆ OD ZAPOMNIENIA czyli Historia Emmy w wyjątkowych przedmiotach. Cz. 14

 

Rok 1950 to początek ,,Złotych czasów" dla naszej Emmy i mieszkańców Radlina!19 marca 1950r. rozegrano pierwszy mecz Górnika o Mistrzostwo 1 klasy państwowej z Polonią (Kolejarzem - tymczasowa komunistyczna nazwa) Warszawa w Radlinie, zakończony wynikiem 1:1 (1:1). Zdobywcą pierwszego gola dla Emmy w 11 minucie jest Szleger, który tym samym strzela pierwszą bramkę tegorocznego pilkarskiego sezonu! Pomimo zdecydowanej przewagi Górnika (jak donosi ówczesna prasa), już w 22 min. gola wyrownującącego dla Polonii, a zarazem ustalającego wynik końcowy, strzela Szczawiński. Po którym to strzale Budny wyciąga piłkę z siatki, co zostało uchwycone na poniższym zdjęciu.

 

Z kronikarskiego obowiazku przypomnieć należy skład Emmy w tym spotkaniu, a więc w bramce A. Budny, (rez. E. Pojda) w obronie R. Bober i E. Pytlik; w pomocy S. Reichel, E. Grzegoszczyk, J. Zdrzałek; w ataku I. Dybała, G. Kurzeja, W. Szleger, J. Franke i L. Sauer.

 

Zaznaczyć również warto, że z dotychczas rozegranych 4 spotkań (rok 1950 i 1951) Górnik Radlin wygrał 2 razy, 1 raz przegrywając i 1 raz remisując, przy stosunku bramkowym 5:5.

 

 

Sponsorzy

Wszelkie prawa zastrzeżone Ⓒ w 2021 przez:

ASPN GÓRNIK RADLIN

 

projekt i wykonanie: WS

Wszelkie prawa zastrzeżone Ⓒ w 2021 przez: ASPN GÓRNIK RADLIN

projekt i wykonanie: WS