20 marca 2019

OKRES PRZYGOTOWAWCZY

Wśród zagorzałych sympatyków piłki nożnej są tacy, którzy preferują Ligi Zagraniczne, tacy co lubią Polską Piłkę na poziomie Ekstraklasy ale są również tacy, którzy wielbią piłkę regionalną na niższych szczeblach ligowych. I to właśnie dla nich oraz dla Wiernych Kibiców Naszego Klubu przygotowaliśmy krótkie podsumowanie przygotowań z okresu zimowego Naszych Seniorów oraz wspaniałej młodzieży, która z dumą reprezentuje barwy naszego klubu.

Zaczniemy od pierwszej drużyny – od drużyny Seniorów. Drużyna prowadzona przez trenera Adriana Koniecznego przeszła jak to bywa każdej wiosny metamorfozę. Tym razem dopadła nas plaga kontuzji, a także dokonano kilku ruchów transferowych. Poniżej prezentujemy ruchy kadrowe z zimowego okienka transferowego:

 

UBYLI:
- KĄKOL KACPER – wypożyczenie do DĄB GASZOWICE
- LUBSZCZYK JAKUB – wypożyczenie do KS RYMER RYBNIK
- SZYDŁOWSKI KAMIL– kontuzja
- KAŁUŻA MATEUSZ– kontuzja
- WEIDEMAN SZYMON – kontuzja
- KOZIK SEWERYN– wypożyczenie LKS TWORKÓW
- MACIEJEWSKI MATEUSZ– wypożyczenie GÓRKI ŚLĄSKIE

- LEKKI PAWEŁ - nie wznowił treningów

- DAWID SACHS - nie wznowił treningów

 

PRZYBYLI:
- PIEŁKA KRZYSZTOF – RYMER RYBNIK
- HELIOSZ DAWID – wznowił treningi
- PAPOK GRACJAN – wznowił treningi
- RADECKI DOMINIK – wznowił treningi

- ROSA TADEUSZ - wznowił treningi

- BYSTRZYCKI KASPER - wznowił treningi
- WIETECHA BARTOSZ – z drużyny juniorów
- SZAFRANEK JAKUB – z drużyny juniorów
- STISZ KONDRAD – z drużyny juniorów
- WOLNY DAWID – z drużyny juniorów

 

W czasie okresu zimowego wraz z seniorami trenowali nasi Juniorzy. Jednostki treningowe były organizowane na boisku ze sztuczną nawierzchni MOSIR Radlin oraz w Hali Domu Sportu w Radlinie. Ponadto nasza drużyna rozgrywała sparingi. Poniżej zestawienie wyników:

- Górnik Radlin – Inter Krostoszowice 3:3
- Górnik Radlin – Naprzód Krzyżkowice 2:3
- Górnik Radlin – LKS Tworków 2:3

- Górnik Radlin - Polonia Łaziska 4:3

W najbliższą sobotę 23 marca rozpoczynamy zmagania ligowe. Naszym przeciwnikiem będzie drużyna z aspiracjami na awans do wyższej ligi – MKS RADZIEJÓW. Start meczu w sobotę o 15:30 na boisku przy ulicy Mariackiej.

AKTYWNA ZIMA dotyczyła nie tylko seniorów i juniorów. Równie ciężko do sezonu przygotowywały się nasze drużyny młodzieżowe.

 

TRAMPKARZE

 

Podopieczni trenera Tadeusza Piniora, większość zimowego okresu przygotowawczego spędzili trenując na świeżym powietrzu na boisku ze sztuczną nawierzchnią. Nie przeszkadzała im zima i zaspy śniegowe. Podczas przygotowań trener zaplanował serię gier kontrolnych. Wyniki spotkań napawają optymizmem przed startem III Ligi Wojewódzkiej:

- Górnik Radlin – Ruch Radzionków 7:6
- Górnik Radlin – Naprzód Zawada 12:0
- Górnik Radlin – Unia Racibórz 4:8
- Górnik Radlin – Orzeł Jankowice 4:3
- Górnik Radlin – KS Gołkowice 15:4

 

MŁODZIK STARSZY

 

Zawodnicy trenera Roberta Strójwąsa swoje przygotowania podzielili na trzy części. Pierwsza przepracowana na halach radlińskich szkół oraz w hali Domu Sportu gdzie oprócz samych treningów rozgrywali mecze sparingowe m.in. z Naprzód Rydułtowy, KS Szczerbice, Górnik Radlin r.2007, druga to wyjazd na obóz sportowy do Niepołomic podczas którego przeprowadzali treningi pod balonem, na otwartych obiektach takich klubów jak Puszcza Niepołomice, Hutnik Kraków czy też Arena Wieliczka. Rozegrali również sparingi z bardzo silnymi przeciwnikami dającymi trenerowi materiał do analizy. Trzecia część to treningi i mecze kontrolne na sztucznym boisku w Radlinie. Poniżej prezentujemy niektóre wyniki z okresu przygotowawczego:
- Górnik Radlin – Naprzód Rydułtowy 2:5
- Górnik Radlin – Pniówek Pawłowice 1:6
- Górnik Radlin – UKS RAPID Wodzisław 4:1
udział w turniejach halowych w Świerklanach, Radlinie. Udział w silnie obsadzonym turnieju im. Zygfryda Kiermaszka organizowanym przez Odrę Wodzisław oraz Górnik Radlin. Start Ligi Młodzika Starszego 30 marca 2019 roku.

 

MŁODZIK MŁODSZY

 

Podopieczni trenera Klaudiusza Szwedy również rozpoczęli przygotowania od treningów na hali Radlińskich Szkół. Podczas tego okresu rozegrali również kilka sparingów wewnętrznych -  ze starszą grupą Górnikiem Radlin r. 2006 oraz młodszą: Górnikiem Radlin r. 2008. W lutym również udali się na obóz do Niepołomic gdzie bacznie trenowali na obiektach Puszczy Niepołomice, Cracovii Kraków oraz na Arenie Wieliczka. Intensywne treningi pod balonem nie zostawiały na młodych zawodnikach suchej nitki. Podczas Obozu rozegrali sparingi z Carcovią Kraków oraz Pogonią Imielin. Podczas zimowego okresu wzięli również udział w turniejach o Puchar Wójta Gminy Świerklany oraz turnieju WINTER CUP organizowanym w Radlinie. Warto dodać, iż niektórzy zawodnicy byli powołani do starszej grupy Młodzika Starszego na mecze sparingowe. Natomiast zawodnicy spełniający warunki wiekowe rocznika 2008 pomagali drużynie Orlika Starszego w turniejach i meczach sparingowych.

 

ORLIK STARSZY

 

Zespół trenera Tomasza Pawełczak to jedna z najbardziej zapracowanych młodzieżowych drużyn w naszym klubie. Świadczy o tym chociaż fakt udziału w 9 zimowych turniejach. O szczegółach poniżej. Okres przygotowawczy to treningi na halach radlińskich szkół oraz MOSiRu Radlin. W lutym podobnie jak dwie starsze grupy rocznik 2008 wziął udział w obozie sportowym w Niepołomicach. Treningi nie należały do najprostszych a wymagający sparingpartnerzy podczas obozu postawili wysoką poprzeczkę przed naszymi zawodnikami. Mecze z Cracovią, Puszczą Niepołomice oraz Wisłą Strumień przyniosły dużo materiału do analizy. Od początku marca treningi przeprowadzane są na Orliku na Szluchcie. Tej wiosny Orlik Starszy będzie walczył na dwóch frontach – II Ligi oraz V Ligi Podokręgu Rybnik. Okres przygotowawczy zakończy mecz ze starszą grupą (pierwszy mecz w systemie 9x9), oraz mecz z młodszą grupą (w systemie 7x7). Poniżej większość z występów i wyników rocznika 2008 z okresu przygotowawczego:

- 5 miejsce w turnieju elminacyjnym o Puchar Prezesa PZPN (6 drużyn)
- 9 miejsce w turnieju Pniówek Pawłowice CUP (10 drużyn)
- 2 miejsce w turnieju w Bohuminie (10 drużyn)
- 2 miejsce w turnieju Double CUP w Gliwicach (8 drużyn)
- 6 miejsce w turnieju o Puchar Wójta Gminy Świerklany (10 drużyn)
- 2 i 4 miejsce w turnieju o Puchar Prezesa AUTO-TRANS ASFALTY w Radlinie (6 drużyn)
- 1 miejsce w turnieju o Puchar Vice Przewodniczącego Rady Gminy Zebrzydowice (5 drużyn)
- 6 miejsce w turnieju RAPID CUP (10 drużyn)
- 1 miejsce w turnieju w Świerklanach (10 drużyn)

Ponadto sparingi rozegrane z: KS Świerklany 15:14, Polonia Niewiadom 23:3, Górnik Boguszowice 6:21, Naprzód Rydułtowy 13:12, Górnik Radlin r. 2007 16:12 oraz 10:10, Wisła Strumień 15:1, Puszcza Niepołomice 4:9.

 

ORLIK MŁODSZY

Najmłodsza grupa, reprezentująca nasz klub w rozgrywkach ligowych. Podopieczni trenera Szymona Sachs zimę spędzili na treningach na salach gimnastycznych oraz aktywnie biorąc udział w turniejach w Radlinie, Świerklanach oraz na Syrynii. Tym razem drużyna będzie grała w II lidze Podokręgu Rybnik w kategorii Orlik Młodszy

 

ŻAKI I SKRZATY

 

Nasi najmłodsi adepci piłki nożnej również nie próżnowali. Oprócz treningów zimowych grupy trenerów Michała Brachmańskiego oraz Kacpra Kłopockiego reprezentowały nasz klub w meczach sparingowych oraz turniejach – nawet w odległym Chrzanowie. W tych kategoriach wiekowych nie prowadzi się jeszcze klasyfikacji ale warto tutaj zaznaczyć, że na boisku (na hali) zawsze zostawiali serducho nie ważne czy mecz wygrywali czy też nie. Brawo dla nich bo to oni są przyszłością piłki w naszym klubie.

 

Tak więc wiosna za pasem. Liczymy na dobre występy naszych Seniorów oraz wszystkich grup młodzieżowych.

Sponsorzy

Wszelkie prawa zastrzeżone Ⓒ w 2021 przez:

ASPN GÓRNIK RADLIN

 

projekt i wykonanie: WS

Wszelkie prawa zastrzeżone Ⓒ w 2021 przez: ASPN GÓRNIK RADLIN

projekt i wykonanie: WS