25 września 2023

Pechowy remis

Kolejny mecz za nami! Kto zdecydował się spędzić popołudnie na Emmie nie mógł czuć się pokrzywdzony jeśli chodzi o poziom widowiska jakie stworzyli zawodnicy Radlina i Nędzy.Mecz z przytupem zaczęli goście. W 65 sekundzie spotkania tracimy bramkę po kłopotliwym wrzucie z autu. Gdybyśmy w takiej sytuacji byli rok temu mecz można byłoby spisać już na straty. Ale nie tym razem. Paradoksalnie po straconej bramce więcej pewności w grze mieli nasi zawodnicy którzy raz po raz kreowali akcje. W 12 minucie wydawałoby się w niegroźnej sytuacji bramkarz gości podaje wprost pod nogi Olka Adama, który mija go i trafia do pustej bramki na 1:1. Po kilku minutach urwał się Oliwer Podeszwa i został powalony na ziemie w polu karnym. Jedenastkę na bramkę zdobył ponownie Olek Adam (kuriozalny może być fakt że działacze z Nędzy mieli w letnim oknie transferowym mieli chęci zmienić Olkowi barwy - ale jak widać my Olka nie oddamy ;-)). W 40 minucie goście domagali sie jedenastki po interwencji naszego bramkarza ale na gwizdek sędziego milczał. Do przerwy schodzimy prowadząc 2:1. Po przerwie dwie zmiany i gramy jeszcze lepiej jeszcze odważniej wręcz miażdżąc w ilości ofensywnych akcji naszych gości. Ku naszej rozpaczy w bramce Nędzy bramkarz przez duże B. Bronił wszystko co się dało nawet te nadzwyczaj ekstremalne piłki. Każda kolejna obrona wyrywała nam włosy z głowy natomiast Nędza po nielicznych z kontr trafia w 71 minucie na 2:2... Z remisu cieszyli się zaledwie 5 minut gdy kolejny karny dla nas został wykorzystany przez Mateusza Kiljana. Kiedy wydawało się że uda się dotrwać do końca bramkę w 85 minucie zdobywają goście i to oni mogą dziękować ze wywożą punkt z Radlina. My mozemy pluć sobie w brodę ze nie wykorzystaliśmy wielu szans, wszak statystyki naliczyły 21:9 w celnych strzałach. Nas może cieszyć bardzo dobra gra naszego zespołu w aspekcie kreowania akcji.A już w środe 1/4 finału pucharu Polski a naszym rywalem będzie ROW 1964 Rybnik. Zapraszamy na EMMAPLAC. Przypominamy że w związku z negatywną opinią Policji mecz odbędzie się bez kibiców gości.