09 kwietnia 2019

Piłkarski weekend

SENIORZY:

W 20 kolejce obecnego sezonu nasza pierwsza drużyna pojechała na pierwszy wiosenny wyjazd. Wyjazd do Jejkowic zapowiadał się niezwykle ciężko pod względem piłkarskim. Jak się okazało na samym boisku już nie tylko piłkarsko ale i kadrowo jeśli chodzi o nasz zespół. Do Jejkowic bowiem przyjechało aż 13 (!) zawodników z Radlina w tym dwóch bramkarzy. Na początku spotkania mimo braku podstawowych zawodników nie mogliśmy narzekać. Przy mocno padającym deszczu przez pierwsze minuty to my dyktowaliśmy warunki gry. A najlepszym tego przykładem była 5 minuta, kiedy to dośrodkowanie z rzutu wolnego Wojtka Frycza na bramkę zamienił Jakub Szafranek. Radość młodego piłkarza była nie do opisania. Chwilę później powinno być 2:0 ale centymetrów zabrakło Danielowi Chyczewskiemu, który w tym meczu z konieczności grał na pozycji nr 9. Jedność praktycznie przez pierwszy kwadrans nie opuszczała własnej połowy, a mnie mogliśmy tego udokumentować drugą bramką. W 21 minucie pierwsza okazja dla gospodarzy i od razu gol. Wysokie dośrodkowanie w pole karne, błąd naszego bramkarza przy wychwycie piłki i Jejkowice doprowadzają do remisu. Od tego momentu gra się wyrównała, ale to Gospodarze mieli więcej okazji do zdobycia gola. Dwie naprawdę dobre sytuacje w świetnym stylu wybronił Krzysztof Gniadek popisując się pięknymi bramkarskimi paradami. Jakby tego było mało w 40 minucie straciliśmy naszego kapitana - Michała Jaskólskiego - który zgłosił do ławki trenerskiej kontuzję kolana. Po zmianie stron Jedność mocniej zaatakowała, lecz nie mogła znaleźć sposobu na pokonanie naszego bramkarza. W 72 minucie pojawił się dla nas kolejny problem. Szarżującego zawodnika gospodarzy nieprzepisowo zatrzymał Jakub Szafranek. Sędzia ukarał go żółtą kartką. Niestety było to jego drugie żółtko a co za tym idzie strzelec jedynej dla nas bramki musiał przedwcześnie opuścić boisko oglądając czerwoną kartkę. Od tego momentu włączyliśmy mocny tryb defensywny, w okolicach 75 minuty Jedność rozpoczęła trening wykonywania rzutów rożnych. Szło im nieco słabo więc nasza defensywa pozwoliła im powtórzyć i potrenować ten stały fragment gry kilkukrotnie. Po 8 razie powiedzieliśmy dość i nasi obrońcy wybili daleko piłkę. Do samego końca Jedność próbowała zdobyć zwycięskiego gola. W końcówce jeszcze taktyczna zmiana na utrzymanie wyniku i sędzia w końcu zagwizdał po raz ostatni. Wywozimy cenny punkt. Za tydzień wyjazd do Bełku gdzie o punkty będzie równie ciężko, wszak w tej kolejce Bełk rozbił w pył lidera z Radziejowa aż 6:0. Mecz pomiędzy Radlinem a Bełkiem w niedzielę 14 kwietnia o 16.30 na boisku w Bełku. Zapraszamy.

JUNIORZY:

W obliczu faktu, że w sobotę z konieczności w drużynie seniorskiej musieli grać podstawowi zawodnicy z drużyny juniorów - Konrad Stisz i Jakub Szafranek - zespół do meczu z ROW II Rybnik musiał przystąpić w mocno eksperymentalnym składzie. Od początku dużą przewagę osiągnęli goście i już do przerwy wykorzystali bezlitośnie wszystkie nasze błędy w obronie strzelając nam 4 bramki.My natomiast mieliśmy ogromne problemy by zagrozić bramce gości.Po przerwie zagraliśmy już nieco lepiej i w obronie i w ataku ale wynik końcowy 0-6 w pełni odzwierciedla wydarzenia na boisku. Ciężko było zawiązać składne akcje, a próby Patryka Bizonia, Tymoteusza Gintnera czy rzuty wolne Bartosza Wietechy wyłapywał bramkarz gości./relacjonował Michał Jordan/

TRAMPKARZE:

Trzecia kolejka III Wojewódzkiej Ligi Trampkarzy i trzecie zwycięstwo podopiecznych Tadeusza Pioniora! Tym razem w pokonanym polu pozostawili ekipę Jedności Jejkowice. Na ich boisku wygrywamy 2:1 po bramkach Fabiana Pielorza. Przy obydwu trafieniach asysty zaliczył Jakub Rosiak. Obydwie ekipy kończyły mecz w dziesiątkę, gdyż w 75 minucie sędzia usunął z boiska naszego Kamila Maroszka oraz zawodnika Jejkowic Dawida Olesia. Na całe szczęście wynik udało się dowieźć do końca i tym samy umocnić się na fotelu lidera III WLT. W niedzielę o 10:00 na naszym boisku mecz lidera z viceliderem. Podejmiemy rezerwy Unii Racibórz. Zapowiada się niezwykle ciekawie

MŁODZIK STARSZY:

Podopieczni trenera Roberta Strójwąsa tym razem na własnym boisku podejmowali drużynę KS Pierwszy Chwałowice. Komentarz pomeczowy trenera: "Bardzo dobra pierwsza połowa, prowadzona pod nasze dyktando. Zero błędów, dyscyplina taktyczna i zaangażowanie! Niestety w drugiej połowie indywidualne błędy i utrata 'głupich' bramek nie pozwala zapunktować w tym meczu!". Mimo prowadzenia 1:0 do przerwy wynik końcowy 2:4. Bramki dla naszej drużyny zdobyli Oliwier Brzozowski oraz Daniel Jarząbek.

MŁODZIK MŁODSZY:

Kolejny dobry mecz w naszym wykonaniu, choć tym razem przegrywamy. Mecz był wyrównany, dobrze operowaliśmy piłką lecz tak jak w pierwszym meczu zabrakło skuteczności. Pierwsze 10 minut graliśmy na połowie Rymera stwarzając kilka okazji do zdobycia gola, lecz albo dobrze bronił bramkarz gospodarzy albo byliśmy mało precyzyjni. Później gra się wyrównała i obie drużyny co chwila były pod bramką przeciwnika. Gola straciliśmy po dalekim strzale zawodnika Rymera, licz należy podkreślić iż Nataniel Marcol nie miał przy nim wiele do powiedzenia. Druga połowa to ponownie nasza ambitna postawa i ciągłe dążenie do zdobycia gola, mimo tego znów strzałem z dystansu gola strzelają gospodarze. W końcu zdobywamy kontaktowego gola, dążymy dalej do wyrównania a zawodnicy Rymera groźnie kontratakują i pod koniec meczu ustalają wynik na 3:1. Zagraliśmy niezły mecz, niektóre akcje mogły się podobać, chłopaki grali bardzo ambitnie za co należą im się brawa. /relacja Klaudiusz Szweda?

ORLIK STARSZY:

II LIGA

W piątkowy wieczór drugą kolejkę ligową otworzyło spotkanie Górnik Radlin - MKP Odra Wodzisław Śląski. Od początku gra w środku pola z delikatnym wskazaniem na naszą drużynę. Udokumentowaliśmy to bramką Filipa Adamczyka w 11 minucie, który dostał dobrą piłkę na skrzydło wpadł w pole karne i pokonał bramkarza Odry. Chwilę później na 2:0 pięknym strzałem w okienko wynik na 2:0 podwyższył Gracjan Parzyszek. Nasza dominacja na boisku była coraz większa aż do 21 minuty kiedy to sprawdziło się porzekadło niewykorzystane sytuacje się mszczą. Najpierw w słupek kilku metrów trafił Jakub Szczytkowski, a goście odpowiedzieli na to bramką Dawida Bugli. Do przerwy 2:1, choć powinniśmy prowadzić dużo wyżej. Po przerwie dużo lepiej prezentowali się goście którzy raz po raz zagrażali bramce Łukasza Twardzika. w 45 minucie Odra zdobywa bramkę na 2:2. Ataki w jedną i w drugą stronę, akcja za akcje, interwencje obu bramkarzy coraz lepsze. Niestety w 55 minucie tracimy bramkę na 2:3. Młodzi Górnicy grają jednak do końca i w 57 minucie indywidualną akcją przez całe boisko popisał się Adrian Gęborski, który mijał zawodników Odry jak tyczki i na koniec umieścił piłkę w bramce doprowadzając do remisu. W 59 minucie powinien być rzut karny. Ewidentnie ściągnięty za koszulkę Filip Adamczyk, niestety sędzia stwierdził że nic nie było... Mecz kończy się wynikiem 3:3 i podziałem punktów. W niedzielę czeka nas ciężki wyjazd do Rybnika na mecz z rezerwami ROW-u.

V LIGA

Miłe złego początki. Tak najlepiej można opisać przebieg meczu pomiędzy MKS II Żory a Górnik II Radlin. W 27 sekundzie spotkania Jakub Bober zdobywa bramkę na 1:0 dla nas. Później następuje trzęsienie ziemi i kolejne bramki zdobywają gospodarze. W 27 minucie przegrywamy już 7:1, a drugiego gola dla nas strzela ponownie Jakub Bober. Po 45 minutach sędzia notuje 14 gola dla gospodarzy. W tym momencie na chwilę gra zaczęła nam się kleić i szybko zdobywamy 3 bramki. Autorami bramek dla Radlina są Mateusz Czernik i dwukrotnie Paweł Matura. Na koniec wynik na 15:5 ustalają gospodarze i po raz drugi odnoszą wysokie zwycięstwo (w zeszłym tygodniu wygrali 25:4). W sobote nasze rezerwy zagrają mecz z Polonią Niewiadom. Pierwszy gwizdek o 10:00

ORLIK MŁODSZY:

Orliki młodsze (rocznik 2009) rozegrały w sobotę pierwszy turniej ligowy w rundzie wiosennej.

W pierwszym meczu młodzi Górnicy podejmowali zespół Start Mszana, z którym udało się wysoko zwyciężyć 9:1. Festiwalem bramek popisał się Kamil Gielnik, który w tym meczu strzelił, aż 7 bramek. Kolejne 2 trafienia zdobył Krzysztof Młoczek.

Drugi mecz to remis 4:4 z drużyną Fortecą Świerklany II. Bramki dla Górnika strzelali: Kamil Gielnik 2x, Oliwier Chojna oraz Krzysztof Młoczek, który w ostatniej minucie uratował zespół od przegranej celnym strzałem z dystansu.

Ostatni mecz orlików młodszych to przegrana z zespołem Rymer Rybnik 3:5. Bramki w tym meczu dla Górnika strzelał nasz najlepszy "snajper"- Kamil Gielnik.

Za tydzień- 13 marca kolejny turniej ligowy z udziałem naszej drużyny, który odbędzie się w Czerwionce o godz. 10:00.

W turnieju brali udział:Fabian Zielenkiewicz (br), Krzysztof Młoczek (C), Kamil Gielnik, Oliwier Chojna, Brajan Rzepka, Rafał Majszak, Filip Wołowiec, Ignacy Zieliński, Fabian Popiel, Oskar Kiermaszek.

Trenera Szymona Sachsa zastępowała trener Kamila Tkocz.