23 września 2019

PIŁKARSKI WEEKEND

SENIORZY:

Górnik Radlin - Górnik Boguszowice 3:2

Górnicze derby jak zawsze przynoszą wiele emocji. Nie inaczej było tym razem, choć oprócz zmagań piłkarskich swoją dużą cegiełkę dołożyli sędziowie. Panowie, którzy przyjechali na wymianę z skoczowskiego Podokręgu nie utrzymali poziomu jakim do tej pory mogli pochwalić się sędziowie z tego regionu. Tym razem Panowie widzieli najmniejsze otarcie i zmianę kierunku lotu piłki w odległości 70 metrów od nich a nie umieli zauważyć mnóstwa rąk, fauli, nakładek dziejących się parę metrów od nich. Błędy w obie strony... Przejdźmy jednak do meczu, który lepiej zaczęli gospodarze kiedy to w 18 minucie po błędzie obrony gości piłkę przejął Michał Jaskólski zagrał do Tomka Kunatowskiego, który nie miał problemu z wyprowadzeniem naszego zespołu na prowadzenie. Po kolejnych 5 minutach było kiedy Wojtek Frycz dobił strzał Patryka Kraszczyńskiego. Tuż przed przerwą po rzucie wolnym dobrą interwencją popisał się nasz bramkarz. Chwilę później było już 2:1. Mimo iż wielu widziało faul na bramkarzu sędziowie uznali gola. Sami możecie zobaczyć to na filmie zamieszczonym poniżej... Druga połowa to kolejne mocne uderzenie Radlinian. W 48 minucie prowadziliśmy już 3:1 po świetnej akcji panów na K... Kunatowski podawał, Kraszczyński wykończył i mamy bramkę. Goście nie poddawali się i 5 minut później złapali kontakt. Po błędzie w naszym polu karnym piłkę bezkarnie przecina Łukasz Kuciej i mamy 3:2. Kolejne akcje to wyjątkowy pech naszej drużyny. Dwa słupki, kilka niewykorzystanych szans... Sędzia jednak w końcu zakończył mecz i mogliśmy cieszyć się z wygranej.

JUNIORZY:

Górnik Radlin - Start Mszana 7:4

Prawdziwą huśtawkę nastrojów zafundowali młodzi zawodnicy z Radlina... Po 23 minutach prowadzili 3:0. Mimo to w 65 minucie widniał 3:3... Na całe szczęście chłopcy pozbierali się i wyszli znów na trzybramkowe prowadzenie. W końcówce oba zespoły dołożyły jeszcze po jednym trafieniu i wynik 7:4 to końcowy rezultat. Nasi chłopcy prowadzą w tabeli. Gdyby nie porażka z najsłabszą Moszczenicą dwa tygodnie temu mielibyśmy komplet zwycięstw i spokojną przewagę w ligowej tabeli.

TRAMPKARZE:

Zuch Orzepowice - Górnik Radlin 3:4

Po serii bardzo wysokich zwycięstw w końcu mogliśmy zagrać mecz na poziomie, z przeciwnikiem, który umie kopać piłkę. Wyjazd do Orzepowic zaczął się od fatalnego pudła Oliwiera Brzozowskiego, który z kilku metrów przeniósł piłkę nad poprzeczką. Co się odwlecze to nie uciecze i kilka minut później było już 1:0 po bramce Karola Młoczka, który urządzał sobie rajd za rajdem lewą stroną boiska. Na 2:0 podwyższył Oliwer Brzozowski. Tuż przed przerwą gospodarze łapią kontakt za sprawą bramki z rzutu wolnego. Po przerwie mocno zmotywowani młodzi Górnicy ruszyli do ataku i efektem tego była bramka Wojtka Gielnika. Goście szybko odpowiedzieli i po raz kolejny łapią kontakt. Po kilku świetnych okazjach - akcje sam na sam, poprzeczka i dobre obrony bramkarza w końcu zdobywamy bramkę. Rzut wolny w środku pola Igor Popiel długie zagranie w kierunku Karola Młoczka ten opanowuje piłkę w polu karnym i przepięknym strzałem w okienko zdobywa bramkę na 4:2... W doliczonym czasie gry goście znów łapią kontakt. Na całe szczęście wynik końcowy to 4:3 dla naszej młodej drużyny. Lider drugiej grupy. Oby tak dalej Panowie.

MŁODZIK MŁODSZY

1 LIGA

Górnik Radlin - UK RAPID Wodzisław Śląski 0:1

O niesamowitym pechu mogą za to mówić nasi Młodzicy, którzy przez 80% meczu przeważali na boisku, wysoki presing mnóstwo strzałów nie dały zwycięstwa. Ba 1 błąd w obronie spowodował że przegrywamy ten mecz 0:1 a goście z Wodzisławia w całym meczu oddają dwa celne strzały... Dzień konia miał bramkarz Rapidu, który w nieprawdopodobny sposób wyciągnął między innym strzał Kamila Gielnika który zmierzał w okienko bramki. No cóż za tydzień ciężki wyjazd do Godowa na mecz z Winersami. Liczymy na przełamanie złej passy

3 LIGA

GKS Jastrzębie - Górnik Radlin 3:4

Gra się zawsze do końca. Udowodnili to młodzi zawodnicy rocznika 2008, którzy w spotkaniu w Jastrzębiu już po 5 minutach przegrywali 2:0. Zdołali jednak odrobić straty i wyjść na prowadzenie. Na uwagę zasługuje bramka Pawła Matury, który prawie z połowy boiska z rzutu wolnego strzelił bramkę od poprzeczki. Kiedy wszystkim wydawało się że mecz zakończy się naszym zwycięstwem 3:2 błąd popełnił nasz bramkarz i sprokurował karnego. Bramka na 3:3 i zostaliśmy trochę w szoku. Gospodarze mieli okazję na zwycięskiego gola ale swoje winy odkupił Łukasz Twardzik popisując się świetną interwencją. Po tej obronie w nasz zespół wstąpił nowy duch i w ostatniej sekundzie meczu Kacper Lubszczyk strzela bramkę na wagę trzech punktów. Ogromna radość po spotkaniu nie miała końca.

ORLIK STARSZY

Górnik Radlin - MKS Żory 9:10

Niesamowicie radosna piłka na radlińskim orliku. Kibice zobaczyli świetne widowisko w którym padło aż 19 bramek. Górnicy cały mecz gonili wynik a zawodnicy MKS umiejętniej odskakiwali na jedną bramkę. Do remisu zabrakło nieco szczęścia i czasu. 5 bramek zdobył niezawodny Kamil Gielnik, trzy gole dołożył kapitan Krzysztof Młoczek oraz jedno trafienie zaliczył Maciej Dziwoki

ORLIK MŁODSZY

Nasze orliki niestety nie miały patentu na przeciwników w turnieju w którym wzięli udział. Tym razem ekipy z Jejkowic, Rybnickiej Akademii Piłkarskiej oraz KS Świerklany okazali się zbyt silni i trzykrotnie schodziliśmy z boiska pokonani. Głowa do góry za tydzień na pewno będzie lepiej.

ŻAKI

Nasze najmniejsze pociechy brały udział w turnieju ligowym organizowanym przez Gwiazdę Skrzyszów. Do przeciwników podeszli bez jakiegokolwiek respektu i w pokonanym polu zostawili Champions Rybnik (2:1), Gwiazda Skrzyszów (3:1) oraz KS Leszczyny (2:0). W turnieju 5 bramek zdobył Oskar Skiba a trzy gole były autorstwa Adama Czyża. Brawo młode wiliczki!!!!!