27 sierpnia 2018

Płomień Ochojec - Górnik Radlin 5:1

Ostatni piłkarski weekend sierpnia za nami. Coraz więcej naszych drużyn rozpoczyna swoje ligowe zmagania. Tym razem można uznać weekend jako słodko-gorzki. Po sobotniej wygranej trampkarzy nad Orłem Moszczenica 6:3, niedziela dla naszych Seniorów nie była już aż tak udana, gdyż na boisku w Ochojcu ponieśliśmy porażkę 1:5.

SENIORZY: PŁOMIEŃ OCHOJEC - GÓRNIK RADLIN 5:1 (1:0)

W mecz bardzo dobrze weszli nasi zawodnicy. Już po dwóch minutach powinniśmy prowadzić 1:0. Rzut wolny z około 25 metrów wykonywany przez Michała Jaskólskiego opuszkami palców wybronił bramkarz Ochojca. W odpowiedzi gospodarze również mieli świetną okazje ale szczęście sprzyjało naszemu bramkarzowi. Chwile później nie było już tak miło. Dośrodkowanie z rzutu rożnego, zamieszanie w naszym polu karnym, i piłka ląduje w siatce. Po zdobyciu bramki Płomień zaczął bardzo naciskać co skutkowało kolejnym akcjami. Dobrze w bramce spisywał się Mateusz Kałuża co pozwoliło aby na przerwę zejść z wynikiem 0:1. Po przerwie tak jak przed tygodniem w Radziejowie Górnicy zaczęli grać swoje. Kiedy podchodzili pod obronę gospodarzy można było liczyć na błędy. W 60 minucie po potwornym zamieszaniu z serii dla kogo jest aut to my zdobywamy bramkę. Strzał Kuby Lubszczyka odbija się od słupka i wtacza się do bramki. Gospodarze mieli masę pretensji do sędziego, który kompletnie nie panował nad sytuacją na boisku. Po strzeleniu bramki przez Radlin w zawodnikach Płomienia było widać złość co przyczyniło się do utraty kolejnych bramek przez nasz zespół. Dwie szybkie akcje wyprowadzone przez Ochojec skończyły się bramkami. Przy wyniku 3:1 aby myśleć o czymś więcej musieliśmy się otworzyć. Graliśmy piłką prowadziliśmy grę, ale to Płomień miał więcej szczęścia. Wynik końcowy 5:1 na pewno nie napawa optymizmem. Warto jednak zaznaczyć że 3 z 4 meczy nowego sezonu zagraliśmy na wyjeździe  z bardzo mocnymi przeciwnikami. Teraz na całe szczeście czeka na seria trzech meczy na naszym obiekcie i tu musimy poszukać punktów.

TRAMPKARZE: ORZEŁ MOSZCZENICA - GÓRNIK RADLIN 3:6 (0:3)

Pierwsza kolejka naszych trampkarzy i pierwsze zwycięstwo. W sobotni mokry poranek Orzeł Moszczenica musiał uznać wyższość naszego zespołu. Siłę pokazaliśmy już w pierwszej połowie po której pewnie prowadziliśmy 3:0. Druga połowa już bardziej wyrównana, ale to my zdobywamy 3 punkty i wywozimy cenne zwycięstwo z trudnego terenu.

Bramki dla Radlina: Rosiak - 3, Glawaty, Mika, Pielorz