Wszelkie prawa zastrzeżone Ⓒ w 2021 przez: ASPN GÓRNIK RADLIN

projekt i wykonanie: WS

Wszelkie prawa zastrzeżone Ⓒ w 2021 przez:

ASPN GÓRNIK RADLIN

 

projekt i wykonanie: WS

Sponsorzy

Koniec roku to dobry czas na podsumowania. Jaki był rok 2018 dla Górnika Radlin? Moim zdaniem rok można zapisać do tych udanych. Pierwszą część może mniej , ale druga połowa roku była dla Nas naprawdę dobra. Poniżej nieco danych za rok 2018.

 

SENIORZY:

Runda wiosenna w roku 2018 była taką o której każdy chciałby zapomnieć jak najszybciej. Do samego końca podopieczni trenera Adriana Koniecznego musieli drżeć o byt w rozgrywkach A-klasy. I tak defacto dopiero na kolejkę przed końcem mogli być pewni że utrzymają się w lidze. Wiosną zdobyliśmy zaledwie 14 punktów gdzie połowa z nich to zdobycz w trzech ostatnich kolejkach. Ze zdobywaniem bramek było różnie – bilans 20:29. Nie da się ukryć że dużą bolączką była kadra. Ilość zawodników nie raz przyprawiała o zawroty głowy. Do kadry stopniowo byli włączani młodzi zawodnicy z drużyny Juniorów. W okresie wakacyjnym drużyna przeszła metamorfozę. Kadrę w prawdzie opuściło kilku zawodników ale pozostał kręgosłup drużyny. Do niego została włączona nasza młodzież oraz kilku nowych zawodników z innych klubów. Ta mieszanka okazała się na tyle wybuchową, iż gra od początku rundy jesiennej była na dużo wyższym poziomie. Jesienią w 17 meczach zdobyliśmy 31 punktów. W końcu piłka częściej gościła w siatce naszych przeciwników co zaowocowało strzeleniem 46 bramek. Dało to średnio prawie 3 bramki na mecz. Straciliśmy nieco powyżej 1,5 gola na mecz (1,64), co pozwala nam się cieszyć z dodatniego bilansu bramkowego. O ile poprawiła nam się liczebność kadry to jesienią możemy narzekać na skuteczność. Oglądają nasze spotkania można zauważyć, że bramkę zdobywamy średnio w 20% naszych sytuacji. Marnujemy wiele dogodnych sytuacji. Z niecierpliwością czekamy na wiosnę i na kolejne mecze naszych zawodników.

Rundę jesienną zakończyło miłe spotkanie podsumowujące nasze dokonania.  Wręczono statuetki w kilku kategoriach:

Najlepszy zawodnik – MICHAŁ JASKÓLSKI
Najlepszy strzelec – PATRYK KRASZCZYŃSKI
Lider punktacji kanadyjskiej – JAKUB LUBSZCZYK
Najpiękniejsza bramka rundy wiosennej – MARCIN RADISZEWSKI
Największy postęp w rozwoju umiejętności piłkarskich – MARCIN GNIADEK
Wyróżnienie indywidualne za profesjonalizm i zaangażowanie w treningach i meczach – JKAUB LUBSZCZYK oraz MATEUSZ KAŁUŻA

 

NASZA MŁODZIEŻ:

 

JUNIORZY: Drużyna Kamila Jackowskiego w dwóch sezonach rozegranych w roku 2018 pewnie utrzymała się w III Wojewódzkiej Lidze Juniorów. Po dobrym wiosennym sezonie większość zawodników trafiła pod opiekę Pierwszego Trenera, a kolejni rocznikowo zwodnicy rozpoczęli przygodę z Wojewódzką Ligą Juniorów.
Bilans ligowych spotkań:
24 mecze – 41 punktów (27 wiosna, 14 jesień)
12 wygranych, 5 remisów, 7 porażek
Bramki – 62:44

 

TRAMPKARZE: Ekipa trenera Tadeusza Pioniora również w dwóch sezonach w roku 2018 swoje mecze rozgrywała w III Wojewódzkiej Lidze Trampkarzy. Podobnie jak ich starsi koledzy bez najmniejszych problemów utrzymali się w lidze. Na jesień nawet po cichu można było liczyć na aspiracje do awansu, ale 4 porażki przekreśliły te szanse. I tak gratulacje dla tych młodych chłopaków za walkę i ambicję pozostawioną na boisku. Wzorem Seniorów i Juniorów w jesiennym sezonie do gry w Trampkarzach powoli byli włączani młodsi zawodnicy mający jeszcze status Młodzika.
Bilans ligowych spotkań:
26 meczy – 44 punkty (18 wiosna, 26 jesień)
13 wygranych, 5 remisów, 8 porażek
Bramki – 94:62

 

MŁODZIK STARSZY: Zespół prowadzony przez trenera Roberta Strójwąsa w wiosennym sezonie roku 2018 w związku z MŚ w Rosji zostali w swojej lidze potraktowani zawiłościami regulaminowymi. Rozegrali o jeden mecz mniej niż drużyna z pierwszego miejsca co przyczyniło się do tego, że na awans do 1 Ligi Podokręgu Rybnik musieli poczekać na sezon jesienny. Fakt że zaliczyli falstart przegrywając pierwszy mecz nie pokrzyżował im planów. Późniejszy marsz 7 zwycięstw z rzędu pozwolił na otwarcie szampanów (bezalkoholowych) po ostatnim meczu a własnym boisku. Wiosnę 2019 rozpoczną w najwyższej klasie rozgrywkowej Podokręgu Rybnik.
Bilans ligowych spotkań:
16 meczy – 40 punktów (19 wiosna, 21 jesień)
13 wygranych, 1 remis, 2 porażki
Bramki – 73:15

 

MŁODZIK MŁODSZY: Drużyna pod wodzą trenera Klaudiusza Szwedy w swoim wiosennym sezonie zajęła 3 miejsce w 4 lidze Podokręgu Rybnik co dało awans do 3 Ligi. Jesienią do samego końca o pierwsze miejsce walczyli z Jastrzębskim GKS-em. Niestety musieliśmy się zadowolić drugim miejscem co jednak dało awans na zaplecze najlepszej Ligi Podokręgu Rybnik. Liczymy na kolejne awanse i kolejne sukcesy.
Bilans ligowych spotkań:
18 meczy – 36 punktów (21 wiosna, 18 jesień)
12 wygranych, 0 remisów, 6 porażek
Bramki – 102:52

 

ORLIK STARSZY: Ta drużyna rozegrała 3 sezony w ciągu jednego roku. Wiosną dwa, Jesienią jeden. Wiosna w wykonaniu podopiecznych duetu trenerskiego Kacper Kłopocki i Tomasz Pawełczak była wyjątkowo udana. Pierwszy wiosenny sezon rozgrywany w formie turniejowej i bezapelacyjne zwycięstwo w 2 lidze. Drugi wiosenny sezon do walka do samego końca o pozostanie w najwyższej klasie rozgrywkowej co jak widać udało się dokonać. Jesienią drużyna trenera Tomasza Pawełczak zderzyła się z dużym wyzwaniem jakie zostało postawione w 1 Lidze. Po kilku wysokich porażkach pozostało walczyć o utrzymanie  z Fortecą Świerklany. W ostatniej kolejce wynikiem 8:6 udało się zapewnić miejsce na rok 2019 w 1 Lidze Podokręgu Rybnik. Miejmy nadzieję że wiosna będzie lepsza a za nią przyjdą wyniki.
Bilans ligowych spotkań:
33 mecze – 50 punktów (44 wiosna, 6 jesień)
16 wygranych, 2 remisy, 15 porażek
Bramki – 96:140

 

ORLIK MŁODSZY: Podopieczni trenera Szymona Sachsa swoje rozgrywki rozpoczęli od jesiennego sezonu 2018. Swój debiut w ligach rozpoczęli od 3 Ligi Podokręgu Rybnik. Rozgrywki turniejowe przyniosły wiele emocji. Nauka na pewno nie pójdzie w las i od nowego sezonu zebrane doświadczenie będzie owocowało w lidze.
Bilans ligowych spotkań:
20 meczy – 25 punktów
7 wygranych, 4 remisy, 9 porażek
Bramki – 47:42

 

ŻAKI: Młodzi zawodnicy trenera Michała Brachmańskiego szlifują formę, trenują i grają w wielu turniejach i pojedynkach towarzyskich. W 2019 roku będą reprezentować nasz klub w rozgrywkach ligowych (turniejowych) Podokręgu Rybnik. Na chwilę obecną cieszą bramki i dobre występy na arenie towarzyskiej.

 

SKRZATY: w roku 2018 nasz klub otworzył sekcję piłkarską dla roczników 2012 i młodsi. Wyzwania z najmłodszymi podjął się trener Kacper Kłopocki. Spoglądanie na najmłodszych graczy naszego klubu daje wiele radości. W młodzieży jest przyszłość piłki więc jak najbardziej zachęcamy do udziału w zajęciach najmłodszych.

 

STRONA INTERNETOWA: w roku 2018 rozpoczęto przebudowę naszej strony internetowej. Regularne wpisy, relacje z meczów seniorów oraz nasze młodzieży nieco ożywiły jakże ważną część promocji klubu jakim jest w tej chwili siła Internetu. Na naszą stronę w 2018 roku było ponad 23 tysiące odsłon, najwięcej w okresie wrzesień – listopad. Ponad 1100 użytkowników strony z czego 75% to stali powracający użytkownicy. Bardzo dziękujemy i zapraszamy do odwiedzania naszej strony

 

FACEBOOK: Aktywnie działają również nasze Funpage. Główna strona Facebookowa ma 1111 użytkowników (polubień), a nasze posty miesięcznie czyta nawet ponad 2000 osób. Dziękujemy że jesteście z nami

 

Podsumowanie roku 2018

29 grudnia 2018