29 grudnia 2018

Podsumowanie roku 2018

Koniec roku to dobry czas na podsumowania. Jaki był rok 2018 dla Górnika Radlin? Moim zdaniem rok można zapisać do tych udanych. Pierwszą część może mniej , ale druga połowa roku była dla Nas naprawdę dobra. Poniżej nieco danych za rok 2018.

 

SENIORZY:

Runda wiosenna w roku 2018 była taką o której każdy chciałby zapomnieć jak najszybciej. Do samego końca podopieczni trenera Adriana Koniecznego musieli drżeć o byt w rozgrywkach A-klasy. I tak defacto dopiero na kolejkę przed końcem mogli być pewni że utrzymają się w lidze. Wiosną zdobyliśmy zaledwie 14 punktów gdzie połowa z nich to zdobycz w trzech ostatnich kolejkach. Ze zdobywaniem bramek było różnie – bilans 20:29. Nie da się ukryć że dużą bolączką była kadra. Ilość zawodników nie raz przyprawiała o zawroty głowy. Do kadry stopniowo byli włączani młodzi zawodnicy z drużyny Juniorów. W okresie wakacyjnym drużyna przeszła metamorfozę. Kadrę w prawdzie opuściło kilku zawodników ale pozostał kręgosłup drużyny. Do niego została włączona nasza młodzież oraz kilku nowych zawodników z innych klubów. Ta mieszanka okazała się na tyle wybuchową, iż gra od początku rundy jesiennej była na dużo wyższym poziomie. Jesienią w 17 meczach zdobyliśmy 31 punktów. W końcu piłka częściej gościła w siatce naszych przeciwników co zaowocowało strzeleniem 46 bramek. Dało to średnio prawie 3 bramki na mecz. Straciliśmy nieco powyżej 1,5 gola na mecz (1,64), co pozwala nam się cieszyć z dodatniego bilansu bramkowego. O ile poprawiła nam się liczebność kadry to jesienią możemy narzekać na skuteczność. Oglądają nasze spotkania można zauważyć, że bramkę zdobywamy średnio w 20% naszych sytuacji. Marnujemy wiele dogodnych sytuacji. Z niecierpliwością czekamy na wiosnę i na kolejne mecze naszych zawodników.

Rundę jesienną zakończyło miłe spotkanie podsumowujące nasze dokonania.  Wręczono statuetki w kilku kategoriach:

Najlepszy zawodnik – MICHAŁ JASKÓLSKI
Najlepszy strzelec – PATRYK KRASZCZYŃSKI
Lider punktacji kanadyjskiej – JAKUB LUBSZCZYK
Najpiękniejsza bramka rundy wiosennej – MARCIN RADISZEWSKI
Największy postęp w rozwoju umiejętności piłkarskich – MARCIN GNIADEK
Wyróżnienie indywidualne za profesjonalizm i zaangażowanie w treningach i meczach – JKAUB LUBSZCZYK oraz MATEUSZ KAŁUŻA

 

NASZA MŁODZIEŻ:

 

JUNIORZY: Drużyna Kamila Jackowskiego w dwóch sezonach rozegranych w roku 2018 pewnie utrzymała się w III Wojewódzkiej Lidze Juniorów. Po dobrym wiosennym sezonie większość zawodników trafiła pod opiekę Pierwszego Trenera, a kolejni rocznikowo zwodnicy rozpoczęli przygodę z Wojewódzką Ligą Juniorów.
Bilans ligowych spotkań:
24 mecze – 41 punktów (27 wiosna, 14 jesień)
12 wygranych, 5 remisów, 7 porażek
Bramki – 62:44

 

TRAMPKARZE: Ekipa trenera Tadeusza Pioniora również w dwóch sezonach w roku 2018 swoje mecze rozgrywała w III Wojewódzkiej Lidze Trampkarzy. Podobnie jak ich starsi koledzy bez najmniejszych problemów utrzymali się w lidze. Na jesień nawet po cichu można było liczyć na aspiracje do awansu, ale 4 porażki przekreśliły te szanse. I tak gratulacje dla tych młodych chłopaków za walkę i ambicję pozostawioną na boisku. Wzorem Seniorów i Juniorów w jesiennym sezonie do gry w Trampkarzach powoli byli włączani młodsi zawodnicy mający jeszcze status Młodzika.
Bilans ligowych spotkań:
26 meczy – 44 punkty (18 wiosna, 26 jesień)
13 wygranych, 5 remisów, 8 porażek
Bramki – 94:62

 

MŁODZIK STARSZY: Zespół prowadzony przez trenera Roberta Strójwąsa w wiosennym sezonie roku 2018 w związku z MŚ w Rosji zostali w swojej lidze potraktowani zawiłościami regulaminowymi. Rozegrali o jeden mecz mniej niż drużyna z pierwszego miejsca co przyczyniło się do tego, że na awans do 1 Ligi Podokręgu Rybnik musieli poczekać na sezon jesienny. Fakt że zaliczyli falstart przegrywając pierwszy mecz nie pokrzyżował im planów. Późniejszy marsz 7 zwycięstw z rzędu pozwolił na otwarcie szampanów (bezalkoholowych) po ostatnim meczu a własnym boisku. Wiosnę 2019 rozpoczną w najwyższej klasie rozgrywkowej Podokręgu Rybnik.
Bilans ligowych spotkań:
16 meczy – 40 punktów (19 wiosna, 21 jesień)
13 wygranych, 1 remis, 2 porażki
Bramki – 73:15

 

MŁODZIK MŁODSZY: Drużyna pod wodzą trenera Klaudiusza Szwedy w swoim wiosennym sezonie zajęła 3 miejsce w 4 lidze Podokręgu Rybnik co dało awans do 3 Ligi. Jesienią do samego końca o pierwsze miejsce walczyli z Jastrzębskim GKS-em. Niestety musieliśmy się zadowolić drugim miejscem co jednak dało awans na zaplecze najlepszej Ligi Podokręgu Rybnik. Liczymy na kolejne awanse i kolejne sukcesy.
Bilans ligowych spotkań:
18 meczy – 36 punktów (21 wiosna, 18 jesień)
12 wygranych, 0 remisów, 6 porażek
Bramki – 102:52

 

ORLIK STARSZY: Ta drużyna rozegrała 3 sezony w ciągu jednego roku. Wiosną dwa, Jesienią jeden. Wiosna w wykonaniu podopiecznych duetu trenerskiego Kacper Kłopocki i Tomasz Pawełczak była wyjątkowo udana. Pierwszy wiosenny sezon rozgrywany w formie turniejowej i bezapelacyjne zwycięstwo w 2 lidze. Drugi wiosenny sezon do walka do samego końca o pozostanie w najwyższej klasie rozgrywkowej co jak widać udało się dokonać. Jesienią drużyna trenera Tomasza Pawełczak zderzyła się z dużym wyzwaniem jakie zostało postawione w 1 Lidze. Po kilku wysokich porażkach pozostało walczyć o utrzymanie  z Fortecą Świerklany. W ostatniej kolejce wynikiem 8:6 udało się zapewnić miejsce na rok 2019 w 1 Lidze Podokręgu Rybnik. Miejmy nadzieję że wiosna będzie lepsza a za nią przyjdą wyniki.
Bilans ligowych spotkań:
33 mecze – 50 punktów (44 wiosna, 6 jesień)
16 wygranych, 2 remisy, 15 porażek
Bramki – 96:140

 

ORLIK MŁODSZY: Podopieczni trenera Szymona Sachsa swoje rozgrywki rozpoczęli od jesiennego sezonu 2018. Swój debiut w ligach rozpoczęli od 3 Ligi Podokręgu Rybnik. Rozgrywki turniejowe przyniosły wiele emocji. Nauka na pewno nie pójdzie w las i od nowego sezonu zebrane doświadczenie będzie owocowało w lidze.
Bilans ligowych spotkań:
20 meczy – 25 punktów
7 wygranych, 4 remisy, 9 porażek
Bramki – 47:42

 

ŻAKI: Młodzi zawodnicy trenera Michała Brachmańskiego szlifują formę, trenują i grają w wielu turniejach i pojedynkach towarzyskich. W 2019 roku będą reprezentować nasz klub w rozgrywkach ligowych (turniejowych) Podokręgu Rybnik. Na chwilę obecną cieszą bramki i dobre występy na arenie towarzyskiej.

 

SKRZATY: w roku 2018 nasz klub otworzył sekcję piłkarską dla roczników 2012 i młodsi. Wyzwania z najmłodszymi podjął się trener Kacper Kłopocki. Spoglądanie na najmłodszych graczy naszego klubu daje wiele radości. W młodzieży jest przyszłość piłki więc jak najbardziej zachęcamy do udziału w zajęciach najmłodszych.

 

STRONA INTERNETOWA: w roku 2018 rozpoczęto przebudowę naszej strony internetowej. Regularne wpisy, relacje z meczów seniorów oraz nasze młodzieży nieco ożywiły jakże ważną część promocji klubu jakim jest w tej chwili siła Internetu. Na naszą stronę w 2018 roku było ponad 23 tysiące odsłon, najwięcej w okresie wrzesień – listopad. Ponad 1100 użytkowników strony z czego 75% to stali powracający użytkownicy. Bardzo dziękujemy i zapraszamy do odwiedzania naszej strony

 

FACEBOOK: Aktywnie działają również nasze Funpage. Główna strona Facebookowa ma 1111 użytkowników (polubień), a nasze posty miesięcznie czyta nawet ponad 2000 osób. Dziękujemy że jesteście z nami

 

Sponsorzy

Wszelkie prawa zastrzeżone Ⓒ w 2021 przez:

ASPN GÓRNIK RADLIN

 

projekt i wykonanie: WS

Wszelkie prawa zastrzeżone Ⓒ w 2021 przez: ASPN GÓRNIK RADLIN

projekt i wykonanie: WS