20 grudnia 2019

Podsumowanie sezonu naszej młodzieży

Rozgrywki zakończone, przyszedł czas posumowań. Mimo ustalonych wcześniej regulaminów, Podokręg Rybnik zmodyfikował nieco awanse i spadki wśród grup młodzieżowych. Skorzystał na tym i nasz klub. Szczegóły poniżej.

 

JUNIORZY:

 

W lidze zajęliśmy drugie miejsce, które na początku nie było premiowane awansem do Grupy A. Po zmianach na poziomie ligi wojewódzkiej Górnik Radlin został premiowany awansem do wyższej ligi. Gratulujemy podopiecznym trenera Tadeusza Pioniora. W przyszłym roku w grupie A nasi zawodnicy zmierzą się z: KS 27 Gołkowice, MKS Czerwionka, TKKF Zuch Orzepowice, GKS Pierwszy Chwałowice, KS Rymer Rybnik oraz LKS Orzeł Jankowice

 

TRAMPKARZE:

 

Bezpośredni awans wywalczyli podopieczni trenera Klaudiusza Szwedy w sezonie 2019. Mimo nerwowej końcówki i walki o 1 miejsce premiowane awansem i tu okazało się że drugi w tabeli Zuch Orzepowice również wywalczył awans. W przyszłym roku w grupie A nasi zawodnicy zmierzą się z: RKP ROW Rybnik II, GKS Pierwszy Chwałowice - spadkowicze z III LWT, Decor Bełk UKS RAPID Wodzisław Śląski, KS Leszczyny, LKS Jedność Jejkowice, Zuch Orzepowice.

 

MŁODZIKI

 

Tutaj było najwięcej zawirowań. Jeśli chodzi zespół, który grał w Grupie A, utrzymał się w najwyższej lidze Podokręgu. Z grupy A awansowały do III WLMM aż trzy drużyny - KS Szczerbice, Winners Gołkowice, UKS RAPID Wodzisław, natomiast z ligi spadła jedna drużyna - MKS Odra Wodzisław Śląski. W związku z tym w przyszłym sezonie zagramy z Górnikiem Boguszowice oraz 4 drużynami, które awansowały z grupy B tj. Naprzód Rydułtowy, GKS Jastrzębie II, RKP ROW II Rybnik oraz MKS Żory. Zapowiada się bardzo ciekawa liga.

Drugi nasz zespół w tym roczniku wywalczył awans Z grupy C do Grupy D zapewniając go sobie już  na 2 kolejki przed końcem ligi. W przyszłym sezonie po awansie zagramy w lidze z: MKS Odra Wodzisław Śląski - spadkowicz z gr A, GKS Jastrzębie III i MKS Radziejów - Popielów - awans z GR C, oraz Orzeł Moszczenica II i Unia Książenice - Awans z Grupy D.

Na co stać podpiecznych duetu trenerskeigo Robert Strójwąs i Tomasz Pawełczak? Zobaczymy na wiosnę. Najpierw czeka ich zmagania w I edycji Zimowej Ligi, która zostanie rozegrana w okresie od 3 lutego do 29 marca 2020.

 

 

 

 

ORLIK STRASZY:

 

Nasi Orlicy utrzymali się w swojej lidze i w przyszłym sezonie  po raz kolejny zagrają w Grupie D a ich przeciwnikami będą: LKS Płomień Ochojec, KS Płomień Połomia UKS Rybnicka Akademia Piłkarska, LKS RUCH Stanowice.

 

 

ORLIK MŁODSZY:

 

Nasi Młodsi Orlikowcy na wiosnę będą nadal grać w lidze turniejowej. Sezon zakończyli w środku tabeli grupy C.

 

ŻAKI:

 

Po awansie do Grupy A nasze Żaczki pokazały że nikogo się nie boją i potrafią wygrać z każdym. Mecze na najwyższym poziomie były różne, wygrane przeplatały się z porażkami, ale kiedy już przegrywali to było bardzo minimalne porażki. Sezon zakończyli na 5 miejscu najwyższej Grupy w kategorii ŻAK.

Sponsorzy

Wszelkie prawa zastrzeżone Ⓒ w 2021 przez:

ASPN GÓRNIK RADLIN

 

projekt i wykonanie: WS

Wszelkie prawa zastrzeżone Ⓒ w 2021 przez: ASPN GÓRNIK RADLIN

projekt i wykonanie: WS