26 września 2018

PODSUMOWANIE WEEKENDU

W miniony weekend nasze drużyny rozegrały następujące spotkania:

SENIORZY: Polonia Łaziska Rybnickie - GÓRNIK RADLIN 3:1

W niedzielne popołudnie nasza drużyna udała się na wyjazd do Łazisk gdzie mieliśmy się zmierzyć z faworyzowaną Polonią. Mecz rozpoczął się od mocnego uderzania naszego zespołu. Już w 2 minucie spotkania dobra akcja prawą stroną Patryk Kraszczyńskiego wyłożenie piłki na 20 metr gdzie był Kamil Szydłowski, który oddał strzał w poprzeczkę. Niespełna minutę później błąd w obronie naszego zespołu. Oddajemy piłkę za darmo napastnikowi Polonii a ten pewnym pięknym strzałem w samo okienko otwiera wynik spotkania. 6 minut później było już 2:0. Chyba w dalszym ciągu byliśmy w poprzedniej akcji. Tym razem wysoka piłka z plecy naszej obrony i zawodnicy Polonii wychodzą w akcji 2 na1. Nasz bramkarz niestety przegrywa ten pojedynek. My również mieliśmy swoje bardzo dobre akcje. M.in. starzał Daniela Chyczewskiego minimalnie mija bramkę. A kilka minut później  po dwójkowej akcji Przeliorz-Lubszczyk bramkarz z ledwością wybija piłkę na rzut rożny. Kiedy przyszło nam już nieco uspokoić grę dostajemy kolejnego gola. Kolejny raz dostajemy piłkę za plecy i robi się 3:0. Na druga połowę musieliśmy wyjść bardziej zmotywowani. W jakimś stopniu zmienił się obraz gry. To my prowadziliśmy grę tworzyliśmy akcje. Niestety brakowało celnego strzału. W 51 minucie Wojtek Frycz miał doskonałą okazję po strzale z zrzutu wolnego, jednak brakarz dobrze interweniował na rzut rożny. W 75 minucie powinien być rzut karny. W polu Karnym był faulowany Kraszczyński, sędzia nie zareagował. W 85 minucie w końcu strzelamy gola. Robi się bardzo nerwowo. Gospodarze grają na czas, co raz częściej faulują i przerywają grę. Na zdobycie kolejnego gola zabrakło po prostu czasu. Trzeba przyznać że Polonia w 2 połowie nie stworzyła nic groźnego a nam brakowało szczęścia.

JUNIORZY: GÓRNIK RADLIN – Wicher Wilchwy 7:2

III wojewódzka liga juniorów – Drugi mecz z rzędu na swoim boisku w minioną niedzielę rozegrali podopieczni trenera Kamila Jackowskiego. Drugi mecz z rzędu i druga wygrana. Tym razem przeciwnikiem był Wicher Wilchwy, a wynik z boiska to 7:2. Strzelanie już w 2 minucie rozpoczął Adam Zimoch. Kolejne minuty to rosnąca przewaga naszej drużyny, mnóstwo szans i brak szczęścia. W 11 minucie gola na 2:0 zdobywa Patryk Bizoń. Kiedy wydawało się że wynik utrzyma się do końca pierwszej połowy dał znać o sobie Mateusz Kardynalski, który w ubiegłym tygodniu ustrzelił dublet. Wynik w 44 minucie poprawił na 4:0 Paweł Mitko. W 54 minucie Mateusz Kardynalski dołożył swoją drugą bramkę. Przy prowadzeniu 5:0 mecz wydawałoby się był już ustawiony. Kilka przeprowadzonych zmian w naszym zespole aby każdy mógł pokazać się na boisku. Wysoki wynik uśpił nieco naszych zawodników i między 66 a 68 minutą goście strzeli dwie bramki. Zmobilizowani dążyli do kolejnych bramek. Na całe szczęście udało nam się strzelić bramkę na 6:2. Jej autorem nie kto inny jak Mateusz Kardynalski, który po strzeleniu bramki został najskuteczniejszym zawodnikiem naszej drużyny (5 bramek). A na deser w 79 minucie wynik na 7:2 ustala Dawid Wolny. Gratulujemy wysokiego zwycięstwa liczymy na jeszcze…

TRAMPKARZE: GÓRNIK RADLIN – ROW II RybniK 1:3

MKS Gmina Lubomia – GÓRNIK RADLIN 1:5

Słodko – gorzki tydzień w wykonaniu podopiecznych trenera Tadeusza Pioniora. W środę na własnym boisku musieliśmy uznać wyższość rezerw rybnickiego ROWu. Mimo długo utrzymującego się remisu tracimy bramki w dwóch ostatnich minutach spotkania i przegrywamy 1:3. Weekend natomiast był już dużo bardziej łaskawy. Wyjazd do Lubomi gdzie nowy gminny twór MKS GMINA LUBOMIA – czyli zbiór najlepszych zawodników z gminy miał zaskoczyć naszych zawodników. Mimo początkowych oporów zwycięstwo przyszło łatwo. Wynik mówi sam za siebie. Bramki dla naszego zespołu zdobyli: Igor Glawaty – 2, Jakub Rosiak, Fabian Pielorz ora Ksawery Mika

Aktualnie zajmujemy w tabeli 3 pozycje, mając do rozegrania 1 zaległy mecz

MŁODZIK STARSZY: GÓRNIK RADLIN – Borowik Szczejkowice 8:0

Podopieczni trenera Roberta Strójwąsa w sobotę podejmowali na własnym terenie Borowik Szczejkowice. Goście przyjechali na mecz z minimalnym nakładem ludzkim, dlatego całe spotkanie zmuszeni byli w jednakowym zestawieniu. Początek spotkania był wręcz piorunujący bo już po 9 minutach prowadziliśmy 3:0. Bramki zdobyli Paweł Cyran, Paweł Durmowicz oraz Karol Młoczek. I w tym momencie coś się zacięło. Piłka wpadała w pole karne raz po raz ale brakowało nieco szczęścia aby umieścić piłkę w bramce. Zaraz po przerwie swoje drugie bramki w tym spotkaniu zdobyli Paweł Cyran i Karol Młoczek. Pewne prowadzenie 5:0. Końcówka spotkania to kolejny szturm na bramkę gości i w niespełna 4 minuty piłka do bramki Borowika wpadła jeszcze trzykrotnie. Hat-tricka ustrzelił Karol Młoczek, a wynik ustalili Igor Popiel i Oliwier Brzozowski. Było to 3 zwycięstwo z rzędu co pozowali nam pozostać w fotelu lidera II Ligi Podokręgu Rybnik.

MŁODZIK MŁODSZY: GÓRNIK RADLIN – MKS III Żory 3:0

Trzeci mecz – trzecie zwycięstwo. Tyle można by było napisać i zakończyć relację. Zawodnicy trenera Klaudiusza Szwedy rozgrywają bardzo dobry sezon, umiejętnie punktując sowich rywali. Tym razem z kwitkiem zostali odprawieni zawodnicy z Żor. Bramki dla nas zdobyli Wojtek Gielnik w 15 minucie, Kamil Gielnik w 35 minucie a wynik na 3:0 w 55 minucie ustalił Fili Adamczyk. Warto zaznaczyć iż trzeci raz z czystym kontem z boiska zszedł na młody bramkarz Nataniel Marcol. Gratulacje.

ORLIK STARSZY: GÓRNIK RADLIN – Orzeł Moszczenica 1:9

W dalszym ciągu zła  passa trwa. W 4 kolejce na własnym boisku podejmowaliśmy Orła Moszczenica. Pierwsza połowa nie zapowiadała złego wyniku. W prawdzie przegrywaliśmy 1:3 ale gra była bardzo wyrównana. Szybko objęliśmy prowadzenie po ładnej akcji Szymona Mołdawskiego i Kacpra Tokarskiego. Później strzelali już tylko goście. I o ile w pierwszej połowie nie można było nic zarzuć naszym zawodnikom to na drugą jakby w ogóle nie wyszli. Brakowało nam składnych podań i nieco pomysłu na grę. Zagrożenie bramce odnotowaliśmy dopiero po 50 minucie. Za tydzień ostatni mecz pierwszej rundy z Fortecą Świerklany. Później czekają nas rewanże.

ORLIK MŁODSZY: turniej w Mszanej: Start Mszana – GÓRNIK RADLIN 4:6, KS Szczerbice – GÓRNIK RADLIN 7:4

W trzecim w tym roku turnieju najmłodsi zawodnicy grający w lidze rozegrali dwa spotkania. Przeciwnikami byli gospodarze – Start Mszana ora KS Szczerbice. Rozpoczęliśmy od spotkania z Mszaną. Mecz wygrany – zrewanżowaliśmy się z a ubiegłotygodniową porażkę na naszych obiektach. Bramki zdobyli Kamil Gielnik – 4 oraz Krzysztof Młoczek – 2. Drugie spotkanie z KS Szczerbice do 15 minuty było dość wyrównane. Bramka za bramkę, akcja za akcje. Później Szczerbice nieco nam odjechali było już ich ciężko dogonić. Końcowy wynik 4:7. Bramki dla nas zdobyli Kamil Gielnik i Maciej Dziwoki. Oboje po 2 gole