29 stycznia 2019

Pracowity weekend młodych Górników

Bardzo intensywny weekend miały nasze młodzieżowe drużyny. Grały cztery nasze drużyny. Poniżej rezultaty.

 

26 stycznia - sobota.

 

Wczesnym rankiem podopieczni Tomasza Pawełczak wyruszyli do Kozłowa koło Gliwic aby rywalizować w turnieju DOUBLE CUP rocznika 2008. W turnieju udział wzięło 8 drużyn, a rywalizacja odbywała się systemem każdy z każdym równocześnie na dwóch boiskach - trawiastym i piaskowym. O ile na trawiastym drużyna odnotowała wygraną, remis i porażkę to na boisku piaskowym wyniki były już o wile lepsze - 3 wygrane i jedna minimalna porażka. W podsumowaniu wszystkich wyników Górnik Radlin plasuje się na 2 miejscu odnosząc spory sukces. Klasyfikacja końcowa: 1. UKS Millenium Gliwice, 2 - GÓRNIK RADLIN, 3 - DAP Kielce, 4 - MKS Mysłowice, 5 - BUK Rudy, 6 - Promotor Zabrze, 7 - FA Pyskowice,  8 - Gwarek Zabrze

 

Nieco dłużej mogli pospać zawodnicy rocznika 2006 oraz 2007. Ci pierwsi - podopieczni trenera Roberta Strójwąsa byli organizatorami turnieju w Radlinie. W bardzo silnie obsadzonym turnieju udział wzięły: KS Czarni Gorzyce, KS Pierwszy Chwałowice, KS Naprzód Rydułtowy, LKS Jedność Jejkowice, UKS SP Winners Gołkowice oraz gospodarze KS Górnik Radlin. Silni przeciwnicy wykazali niebywałą formę naszych zawodników, którzy grupę przeszli jak burza ale w finale musieli uznać wyższość Winners Gołkowice. Trzecie miejsce przypadło Naprzód Rydułtowy. Tuża podium uplasowały się Pierwszy Chwałowice, Jedność Jejkowice oraz Czarni Gorzyce. Cały turniej stał na bardzo wysokim poziomie.

 

Zespół Klaudiusza Szwedy udał się na turniej do Świerklan, gdzie 10 zespołów rywalizowało w dwóch grupach o Puchar Wójta Świerklany. Nasza grupa wydawała się bardzo wyrównana i wyniki to odzwierciedlały. W grupie zajmujemy 3 miejsce po porażce z MIkołowem i remisem z gospodarzami. Za nami w tabeli zostały LKS Mizerów oraz Start Mszana. Koniec końców ekipa rocznika 2007 plasuje się na 5 miejscu w turnieju.

 

27 stycznia - niedziela.

 

Tym razem na hali MOSiR odbył się turniej rocznika 2009. Młodzi adepci okazali się być bardzo gościnni i oddali przeciwnikom pierwszeństwo ulokowania się na miejscach 1-5. Turniej wygrała ekipa Naprzodu Rydułtowy przed Rymerem Rybnik. Brązowe medale zgarnęli zawodnicy Fortecy Świerklany którzy w meczu o brąz pokonali ekipę ESTATES. W meczu o 5 miejsce lepsi od naszej drużyny okazali się zawodnicy UNITED.

 

Ekipa rocznika 2008 w niedzielę też nie próżnowała i udała się na turniej do Świerklan. Po losowaniu trafiliśmy do bardzo wymagającej grupy B. Porażki z faworyzowanymi zawodnikami Orła Mokre i KS Szczerbice nakazały nam walczyć o 5 lokatę. W pokonanym polu zostawiliśmy ekipę Poloni Łaziska oraz zaliczyliśmy szalony mecz z Ciążkowianką Jaworzno gdzie po 3 minutach było 3:0, a wynik końcowy to 4:2 dla naszej ekipy. W meczu o 5 miejsce z gospodarzami Fortecą Świerklany długo przegrywaliśmy 0:1. Skuteczna pogoń doprowadziła do remisu i do wyłonienia zwycięzcy potrzebne były rzuty karne. Tam lepsi zawodnicy Świerklan i wracamy do domu z pucharem za 6 miejsce. Cały turniej wygrała ekipa RAPIDu pod wodzą Marcina Grabowskiego, która w finale po pasjonującym meczu pokonała Orzeł Mokre 1:0.

 

A już 3 lutego odbędzie się w naszej hali turniej rocznika 2008. Serdecznie zapraszamy.

Sponsorzy

Wszelkie prawa zastrzeżone Ⓒ w 2021 przez:

ASPN GÓRNIK RADLIN

 

projekt i wykonanie: WS

Wszelkie prawa zastrzeżone Ⓒ w 2021 przez: ASPN GÓRNIK RADLIN

projekt i wykonanie: WS