29 maja 2019

Raport z rozgrywek

SENIORZY:

Górnik Radlin - Polonia Niewiadom 0:1

Przetrzebiona kontuzjami drużyna Górnika w sobotnie popołudnie musiał stawić czoła niezwykle trudnemu zadaniu. Przeciwnikiem była trzecia w tabeli Polonia NIewiadom. Mecz od początku wyglądał na wyrównany z lekką przewagą naszej drużyny. Mimio kilku niezłych okazji po obu stronach drużyny na przerwę schodziły przy bezbramkowym remisie co można było śmiało stwierdzić było niespodzianką. Po zmianie stron zabrakło nam szczęścia. Najpierw fenomenalny rajd naszego napastnika, który wyszedł do prostopadłego podania z własnej połowy skończył się zblokowaniem strzału przez bramkarza gości. Później doskonałe wykonanie rzutu rożnego przez Arka Jordana z trudem wybił bramkarz. Rzut wolny z 60 minuty Daniela Chyczewskiego miał zdjąć pajęczynę z okienka bramki Polonii, jednak bramkarz gości popisał się fenomenalną interwencją. Kiedy nasze wysiłki nie przynosiły efektu los uśmiechnął się do Polonii i to oni zdobyli w 82 minucie jedynego gola spotkania.

JUNIORZY:

ROW II Rybnik - Górnik Radlin 2:0

Na mecz do Rybnika udali się nasi Juniorzy, chcąc zmazać plamę z pierwszego meczu kiedy to wysoko przegrali na własnym boisku. Poniekąd się im to udało, bo mimo porażki 0:2 pokazali charkter i mieli okazję do zdobycia kliku bramek

TRAMPKARZE:

Liderzy III Wojewódzkiej Ligi Trampkarzy w ten weekend nie grali. Ich mecz został przełożony na czerwiec, za to już w środę zagrają mecz na szczycie - w Raciborzu zagrają z miejscową Unią o fotel lidera ligi

MŁODZIK STARSZY:

Górnik Radlin - Zuch Orzepowice 0:2

Kolejny mecz, w którym to my gramy, my tworzymy okazje a przeciwnik nie dość że strzela bramki to jeszcze wywozi z naszego boiska 3 punkty. Warto jednak zaznaczyć że tym razem porównując skład do przedtygodniowego wyjazdu na mecz z liderem /wygrana aż 6:1 - przyp redakcja/ trener Robert Strójwąs miał nie lada ból głowy aby stworzyć wyjściową "9". Bez nominalnego bramkarza i kilku podstawowych zawodników mecz zakończył się porażką 0:2

MŁODZIK MŁODSZY

MOSIR Czerwionka - Górnik Radlin 3:2

Po dobrym meczu przegrywamy z faworyzowanymi gospodarzami. Po pierwszej wyrównanej połowie przegrywamy jedną bramką. W drugiej połowie wychodzimy z mocnym postanowieniem odrobienia strat. Przez pierwsze 20 minut drugiej połowy to my częściej stwarzamy zagrożenie pod bramką przeciwnika. Dokumentujemy to ładną bramką po strzale z dystansu Mateusza Kołka i kolejnym golem po ładnej główce Kamila Gielnika. Potem jeszcze mamy kilka okazji na trzeciego gola, ale nie udaje nam się  pokonać bramkarza gospodarzy po raz kolejny. Potem dwa szybkie ciosy wyprowadzają gospodarze po składnych akcjach i w ciągu 3 minut wychodzą na prowadzenie. Mimo ambitnej gry do końca wynik pozostaje bez zmian. Brawa dla całej drużyny za dobry mecz, mimo niekorzystnego rezultatu. Na podkreślenie zasługuje fakt, iż po raz pierwszy u nas zagrali zawodnicy "Orlików" Adrian Gęborski i Szymon Mołdawski i co ważne pokazali się z dobrej strony.

ORLIK STARSZY

II LIGA - Górnik Radlin - ROW II Rybnik 6:4

Po raz drugi w swej historii Orlicy wygrali z drużyną z Rybnika. Po raz drugi rozmiary wygranej były takie same - tzn 6:4 dla Radlina. Tym razem hat-triciem popisał się Jakub Szczytkowski, który zagrał w roli napastnika i z zimną krwią wykorzystywał podania od kolegów. Z drugie strony nie można nie zauważyć fenomenalnej postawy bramkarza Nataniela Marcola, który zakończył mecz z owacją na stojąco ze strony kibiców. Fantastyczne interwencje wprawiały w osłupienie trenera i kibiców gości. Szczególnie w pamięć zapadnie im ta z 45 minuty kiedy to 4 zawodników ROWu jak na organach po kolei odwali strzały - dobijali strzał kolegi - a Nataniel z kosmiczną precyzją wybraniał każdą piłkę! Brawo tak trzymać

V LIGA - Polonia Niewiadom - Górnik Radlin 2:11

Rewanżowe spotkanie w Niewiadomiu rozpoczęło się od prowadzenia gospodarzy. Dopiero w 25 minucie udało nam się doprowadzić do remisu a 10 sekund przed końcem wyjść na prowadzenie. Druga połowa to już popis młodych Górników, którzy po rozmowie w przerwie z trenerem zaczęli strzelać aż miło. Wynik 2:11 do najłagodniejszy wymiar kary jakim skończył się ten mecz