11 września 2023

VI kolejka Ligi Okręgowej

Sobota należy do nas można śmialo powiedzieć po sobotnich 3 wygranych spotkaniach naszej młodzieży okraszonej wygraną seniorów w okręgówce 3:0 z GKS Jastrzębie II.
Ale od początku. Przed przystąpieniem do meczu podchodziliśmy z rozwagą i z tyłu głowy mielismy fakt, że dziś gramy z viceliderem, który grając zdolną młodzieżą zasilaną zawodnikami z II ligi raz po raz wygrywa w okręgówce. Ku naszemu zaskoczeniu dziś do Radlina przyjechała tylko młodzież ale nikt nie powiedział ze będzie łatwo. Mecz rozpoczął sie od przewagi gości którzy rozgrywali piłkę i mieli dużą przewagę w posiadaniu piłki. My za to bardzo szybko się jej pozbywaliśmy. W 9 minucie po jednej z kontr rzut wolny w okolicy 25 metra. Do piłki podchodzi Szymon Szydłowski i zdobywa bramkę bezpośrednio z wolnego! Piłka odbija się przed interweniującym bramkarzem i wpada do bramki. Kolejne minuty to w dalszym ciągu piłka w posuadaniu gości w stosunku 60:40.
I w tym momencie należy wspomnieć o trójce sędziowskiej, która w dniu dzisiejszym była na boisku, panowała nad meczem w sposób wzorowy! Szybkie 2 żółte kartki dla obu zespołów ustawiły mecz i nie doprowadziły do wzajemnych przepychanek. O dziwo nawet ławki trenerskie w dniu dzisiejszym były nadzwyczaj spokojne. Mamy kilka ciekawych sytuacji Olka Adama, którego piłka dziś ewidentnie szukała. Oliwer Podeszwa trafia w słupek, a Daniel Chyczewewski z wolnego w poprzeczkę!
Do przerwy 1:0. W przerwie tradycyjny konkurs rzutów karnych. Wielu śmiałków chciało sie zmierzyć z Kacprem Kłopckim lecz zwycięzca mógł byc tylko jeden!
Druga połowa to już bardziej wyrównana gra z przewagą na naszą korzyść. W bramce pewnie Kuba Maciejowski który z dużym spokojem wyłapywał dziś strzały zawodników z Klubu, którego jest wychowankiem - widać było dziś ewidentną chęć zachowania czystego konta! (4 w sezonie). W 50 minucie na indywidualną akcję decyduje sie Jakub Rosiak, który przechodzi całe boisko i zostaje powalony w polu karnym. Jedenastka. Do piłki podchodzi Olek Adam, który ma podwójną presję. Strzelić karnego, oraz Grzesia Gojnego na linii zmian, który już gotował sie do zmiany!. Pewnie wykonany karny i mamy 2:0.
Goście próbują stworzyć sytuacje bramkowe ale na posterunku Kuba Maciejowski i nasza linia obrony. Kiedy wydawało się że mecz skończy się 2:0 Patryk Kraszczyński rusza do rajdu wpada w pole karne zakłada siatkę jednemu obrońcy, a drugi fauluje go w polu karnym i mamy drugi karny w dniu dzisiejszym. Do piłki podchodzi kolejny były reprezentant GKS Jastrzębie- Oliwer Podeszwa i ustala wynik na 3:0!!! Emma sie bawi Emma wygrywa. Mamy 3 punkty i awansujemy na 6 miejsce w ligowej tabeli.
Podziękowania od Prezesa dla Trójki sędziowskiej za miłą rozmowę po zakończeniu spotkania! Takich trójek sędziowskich mamy zdecydowanie za mało w naszej lidze! Do zobaczenia zaś!