04 listopada 2019

Zwycięska ścieżka seniorów, koniec sezonu młodzieży

SENIORZY:

GÓRNIK RADLIN - TKKF JEDNOŚĆ GRABOWNIA 4:2 (1:2)

Podtrzymać serie gier bez porażki, taki cel przyświęcał naszym zawodnikom przed meczem z beniaminkiem rybnickiej A-klasy. My zaczęliśmy z animuszem, po ładnej akcji Daniel Chyczewski trafia w słupek, ale to goście objęli pierwsi prowadzenie w meczu kiedy to zabójczej kontrze bramkę zdobył Sebastian Krystman. My za wszelką cenę próbowaliśmy zdobyć bramkę, ale biliśmy głową w mur solidnie ustawionej obrony drużyny z Grabowni. W 27 minucie po dobrej zespołowej akcji faulowany w polu karnym był Patryk Kraszczyński. Sędzia początkowo wskazał na rzut wolny przed polem karnym ale po konsultacji z liniowym zmienił swoją decyzję. Karnego na bramkę zamienił nasz etatowy strzelec Michał Jaskólski. Radość nie trwała jednak zbyt dużo, gdyż 4 minuty później po naszym rzucie rożnym goście wyprowadzają kolejną kontrą i po raz kolejny wychodzą na prowadzenie. Kolejny nasz rzut wolny i kolejny raz pech. Tym razem Daniel Chyczewski obija poprzeczkę. Druga połowa zaczęła się od szturmu dla bramkę gości. Po koronokowej akcji Radlinian piłkę na rzut rożny wybił bramkarz tylko w sobie wiadomy sposób. W 54 minucie do kolejnego rzutu wolnego podszedł Daniel Chyczewski i tym razem zaaplikował pięknego spadającego liścia doprowadzając do remisu. W 74 minucie mało widoczny w 2 połowie Tomek Kunatowski urywa się obrońcom i zdobywa bramkę na 3:2 dl a Górnika. Po bramce zaprezentował efektowną cieszynkę... Od tego momentu to Jedność przejęła inicjatywę. Bardzo groźne ataki i strzały raz po raz wychwytywał nasz bramkarz Marcin Przeliorz. W 90 minucie wynik spotkania ustalił Patryk Kraszczyński, który kapitalną bramką raczej zagwarantował sobie statuetkę za najpiękniejszą bramkę roku 2019 dla Górnika Radlin, z resztą zobaczcie sami:

JUNIORZY:

GÓRNIK RADLIN - KP KAMIEŃ 7:2 (3:1)

Do samego końca wierzyli młodzi zawodnicy Górnika w awans do grupy A. O ile spełnili pierwszy warunek czyli pewnie pokonali KP Kamień 7:2 po bramkach Igora Glawatego, Dominika Koguta (2), Kacpra Krypczyka (2) Adama Aleksandra i Mateusza Kardynalskiego, to drugi warunek niestety nie został spełniony. Orzeł Moszczenica uległ swojemu imiennikowi z Jankowic 0:3 i to właśnie piłkarze z Jankowic mogli świętować awans. Nam zostaje trenować, trenować i jeszcze raz trenować aby na wiosnę  zrobić awans.

TRAMPKARZE

FORTECA ŚWIERKLANY - GÓRNIK RADLIN 1:6 (1:1)

Po ubiegłotygodniowej wpadce na własnym boisku z Orzepowicami, droga do awansu wiodła przez Świerklany. Cel był prosty wygrać. O ile w pierwszej połowie dalej było widać stres to druga połowa należała do Radlina, którzy pewnie zaaplikowali rywalom 5 goli nie stracą żadnego. Wynik końcowy 1:6 i można był świętować awans do Grupy A. Teraz czekamy na mecze, w których poziom będzie dużo wyższy a rywale bardziej wymagający. Bramki w meczu dla Górnika zdobyli: Karol Młoczek (2) Oskar Sachs, Mateusz Sładek (2), Oliwier Brzozowski

MŁODZIKI

I LIGA: GÓRNIK RADLIN - WINNERS GOŁKOWICE 3:4 (1:1)

Do niedzielnego meczu nasi młodzi zawodnicy mogli przystąpić w bezstresowych warunkach. Wszak dzień wcześniej konkurencja w walce o utrzymanie przegrał swoje mecze, co oznaczało że to my utrzymujemy się w lidze. Pozostało jedynie zmazać blamaż z poprzedniego meczu z Winnersami gdzie oddaliśmy go bez walki. Tym razem goście chcący bardzo awansować musieli w Radlinie wygrać. Nasi zawodnicy postawili poprzeczkę bardzo wysoko, i po kapitalnym meczu z obu stron przegrywamy minimalnie 3:4. Sezon kończymy na 4 miejscu.

III LIGA: MKS ŻORY - GÓRNIK RADLIN 7:1 (3:1)

Na mecz do Żor jechaliśmy po wyczerpującym meczu z Winnersami, ale już pewni awansu do II Ligi. MKS, który chciał się utrzymać wiedział że nie może wystawić składu, który grał w 1 mecz z Radlinem... Tym razem wystawił na tyle mocną ekipę, że dostaliśmy srogą lekcję futbolu. Mimo zdobytej pierwszej bramki przez nasz zespół dalej strzelali już tylko gospodarze. 7:1 to i tak łągodny wymiar kary

ORLIK STARSZY: pauza -  sezon zakończony na 3 miejscu

ORLIK MŁODSZY:

Dwa mecze rozegrali nasi Orlikowcy w ten weekend. Porażka z GKS Jastrzębie 2:4 oraz zwycięstwo na koniec sezonu z MKS Czerwionka. Gratulujemy wytrwałości i już czekamy na Wasze występy w wiosennym sezonie.

ŻAKI:

Nasze żaczki również zakończyły bardzo ciężki sezon. Sukcesem czyli awansem do grupy A zakończyliśmy 1 rundę. W drugiej również bardzo dobrze się prezentowaliśmy. W ostatnim turnieju w Rybniku zdobyliśmy 1 punkt po bezbramkowym remisie z ROW Rybnik. niestety musieliśmy jednak uznać wyższość zawodników z Rydułtów oraz MKS Żory. Mamy nadzieję że nowy sezon będzie dla nas.