W miniony weekend nasze drużyny rozegrały następujące spotkania:

SENIORZY: Polonia Niewiadom - GÓRNIK RADLIN 2:2

DERBY NA REMIS RELACJA

JUNIORZY: Czarni Gorzyce - GÓRNIK RADLIN 3:4

III wojewódzka liga juniorów – Juniorzy w pierwszej połowie szybko strzelili 3 bramki i bezdyskusyjnie byli lepszym zespołem potem dołożyli 4 gola i było 4-0. Pierwsza połowa skończyła się 4-1 po bramce dla Gorzyc w końcówce. W drugiej połowie nasi zawodnicy chyba uwierzyli że mecz się skończył i przestali grać, stracili dwie bramki po błędach w obronie i zrobiło się 4-3 ale po emocjonującej końcówce wynik już się nie zmienił. Bramki strzelali Stisz Konrad,Kardynalski Mateusz,Kozik Michał i Kogut Dominik. (relacjonował Michał Jordan)

TRAMPKARZE: Spójnia Zebrzydowice - GÓRNIK RADLIN 2:1

Wyjazdowe spotkanie w Zebrzydowicach rozpoczęło się od wielkiego trzęsienia ziemi. Najpierw w 1 minucie na prowadzenie wyszli gospodarze, a po kilkunastu sekundach było już 1:1 za sprawą gola Kacpra Ziętary. Mecz się wyrównał. Szanse na objęcie prowadzenia mieli zarówno jedni jak i drudzy. I jak to w życiu bywa szczęście sprzyja lepszym. W tym dniu odrobinę więcej mieli go zawodnicy Spójni i to oni w 42 minucie zdobyli bramkę na 2:1 i prowadzenia nie oddali już do końca spotkania.

MŁODZIK STARSZY: GÓRNIK RADLIN - APN ODRA Wodzisław 5:2

Jak zapowiadali tak zrobili. Podopieczni trenera Roberta Strójwąsa na 2 kolejki przed końcem rozgrywek zapewnili sobie awans do 1 Podokręgowej Ligi Młodzika Starszego, gdzie na wiosnę będą rywalizować wśród najlepszych drużyn z rybnickiego Podokręgu. Od samego początku młodzi piłkarze Górnika Radlin chcieli zdjąć z siebie presję wyniku i już od 3 minuty cieszyli się z prowadzenia po bramce Igora Popiel. W końcówce pierwszej połowy APN dopiął swego strzelając wyrównującego gola. To podziałało na nas tak mobilizująco iż po rozpoczęciu drugiej części gry naszą przewagę udokumentowaliśmy dwiema bramkami. Najpierw na listę strzelców wpisał Karol Młoczek, a chwilę później bramkę na 3:1 strzelił Oliwier Brzozowski. Gra uspokoiła się na tyle że mogliśmy konstruować akcję z których padały kolejne bramki. Dublet w tym meczu zaliczył Karol Młoczek a w 57 minucie piątą bramkę dla Górnika zdobył Patryk Chłapek. W samej końcówce kiedy w głowach naszych młodych piłkarzy była już radość z awansu dlaiśy sobie strzelić jeszcze jednego gola i wynik końcowy brzmiał 5:2. Brawo Panowie zawodnicy i brawo Panie Trenerze.

MŁODZIK MŁODSZY: Rymer Rybnik - GÓRNIK RADLIN 6:3

Niedzielny mecz z Rymerem Rybnik a raczej jego pierwsza odsłona była zgodnie z panującą pogodą na boisku zimnym prysznicem. Gospodarze zaaplikowali nam 5 bramek i pewnie prowadzili po pierwszej połowie 5:2. W drugiej połowie mecz się wyrównał i końcowy wynik to 6:3 dla Rybnika. Bramki dla nas Jakub Ucherek, Wojtek Gielnik i Kacper Lubszczyk. Aktualnie zajmujemy 2 miejsce w tabeli mając tyle samo punktów co GKS Jastrzębie oraz 1 punkt przewagi nad Rymerem. Do końca jeszcze 2 kolejki.

ORLIK STARSZY: ROW Rybnik - GÓRNIK RADLIN 13:2

Najcięższy z wyjazdów czekał młodych zawodników Górnika Radlin w 8 kolejce Podokegowej Lidze Orlika Młodszego. Wyjazd na boisko lidera ROWu Rybnik, który ostatnimi czasy gromi wszystkich z którymi gra. Jadą na mecz cele były jasne. Zagrać dużo lepiej niż w pierwszym meczu, a dwa strzelić bramkę. Realizacja obu zadań została wykonana. Wiadomo przegrywając wysoko nie da się mówić o cudownej grze, ale było widać w naszych poczynaniach jakieś światełko w tunelu. Bramki traciliśmy po naszych prostych błędach. Co do drugiego zadania - strzelić bramkę udało się z nawiązką. Choć mogło być nieco lepiej - mieliśmy jeszcze karnego oraz kilka dogodnych sytuacji sam na sam. Bramki dla nas zdobyli Szymon Mołdawski oraz Adrian Gęborski

ORLIK MŁODSZY: turniej w Orzepowicach: Zuch Orzepowice - GÓRNIK RADLIN 7:0, Forteca II Świerklany - GÓRNIK RADLIN 3:2

Kolejne dwa mecze mają za sobą podpieczni trenera Szymona Sachsa. Tym razem w Orzepowicach musieliśmy uznać wyższość gospodarzy. Wynik 7:0 to zasługa pierwszej połowy gdzie Orzepowice strzeliły 6 bramek. W drugim spotkaniu gramy ze Świerklanami do przerwy przegrywamy 0:2, później udaje się złapać kontakt na 2:2. W końcówce błąd który daje zwycięstwo Fortecy. No cóż szkoda i trzeba walczyć dalej.