W miniony weekend nasze drużyny rozegrały następujące spotkania:

SENIORZY: GÓRNIK RADLIN - Górnik Boguszowice 4:0

GÓRNICZE DERBY - RELACJA

JUNIORZY: Naprzód Rydułtowy - GÓRNIK RADLIN 1:1

III wojewódzka liga juniorów – Wyjazdowe spotkanie naszych Juniorów do Rydułtów zawsze przynosi wiele emocji, niekoniecznie tych sportowych. Niedzielny mecz od początku przebiegał pod nasze dyktando, ale niestety raz po raz nie wykorzystywaliśmy stuprocentowych okazji. W 22 minucie spotkanie swojego 6 gola w sezonie zdobył Mateusz Karydnalski. Popularny Kardynał jest najskuteczniejszym zawodnikiem drużyny trenera Kamila Jackowskiego. Druga połowa rozpoczęła się o szkolnego błędu w obronie co doprowadziło iż od 44 minuty mieliśmy remis. Kolejne ataki naszego zespołu nie przyniosły już zmiany wyniku. Aktualnie w tabeli III wojewódzkiej ligi juniorów zajmujemy 3 pozycję.

TRAMPKARZE: GÓRNIK RADLIN – Orzeł Moszczenica 1:1

W sobotnie przedpołudnie czekało nas trudne spotkanie z drużyną Orła Moszczenica, który za wszelką cenę chciał zrewanżować się za porażkę z 1 kolejki. Mecz rozpoczęliśmy od kilku akcji na bramkę gości. Jedna z nich za sprawą Igora Glawatego zamieniła się na bramkę i od 12 minuty prowadziliśmy 1:0. Niestety zbyt długo tym prowadzeniem nie mogliśmy się cieszyć, gdyż w 20 minucie zrobiło się 1:1. Wynik mimo wielu akcji już nie zmienił się do końca spotkania. A już w środę czeka nas zaległe spotkanie z Polonią Marklowice.

MŁODZIK STARSZY: Pauza

Podopieczni trenera Roberta Strójwąsa według rozkładu jazdy dla swojej ligi mieli odpoczywać. Jednak aby nie wypaść z rytmu meczowego na piątek zaprosili do siebie Czarnych Gorzyce, z którymi rozegrali spotkanie sparingowe. Mecz bardzo wyrównany, ciekawe akcje z obu stron, ale co najważniejsze z boiska schodzimy z podniesioną głową. Wynik 1:0 dla Górnika Radlin. Brawo Panowie.

MŁODZIK MŁODSZY: GKS Jastrzębie III - GÓRNIK RADLIN 3:2

W 5 kolejce ligowej podopieczni trenera Klaudiusza Szwedy po raz pierwszy musieli zaznać smaku porażki. Bardzo ciężkie warunki postawili nam zawodnicy jastrzębskiej Gieksy. Mimo 2 bramek strzelonych przez Filipa Adamczyka nie udało się wywieźć punktów z Jastrzębia. Gospodarze jako jedyni jak na razie w tym sezonie znaleźli sposób na pokonanie naszego bramkarza. Niestety zrobili to trzykrotnie i wygrali 3:2. Za tydzień czeka nas pauza i szykowanie się do rundy rewanżowej

ORLIK STARSZY: Forteca Świerklany - GÓRNIK RADLIN 2:3

W końcu przełamali złą passę podopieczni trenera Tomasza Pawełczak. W składzie nastąpiło kilka roszad, które dały efekt w postaci pierwszego zwycięstwa. Należy zauważyć że oprócz świetnej postawy jak co mecz naszego bramkarza Łukasza Twardzik, który i tym razem raz po raz ratował nas przed utratą bramki, tym razem do udanych występów należy zaliczyć również grę w środku Szymona Mołdawskiego oraz cofniętego do obrony Adriana Gęborskiego, który świetnie przechwytywał akcje gospodarzy oraz pokazywał się w ofensywie. Do tego wszystkiego należy dopowiedzieć że kapitalny mecz na lewej stronie zaliczył Kamil Gielnik, który skompletował hat-tricka. Strzelanie rozpoczął już w 4 minucie a kolejne dwie bramki dołożył w 46 oraz 47 minucie. Gospodarze zdołali odpowiedzieć dwoma golami, najpierw na 1:1 w 38 minucie meczu, a następnie w samej końcówce wynik z rzutu wolnego ustalił zawodnik Fortecy. Brawo Panowie i oby teraz było coraz lepiej.

ORLIK MŁODSZY: turniej w Połomi: Płomień Połomia – GÓRNIK RADLIN 0:2, KS Szczerbice – GÓRNIK RADLIN 1:1, KP Kamień - GÓRNIK RADLIN 2:2

W czwartym w tym roku turnieju najmłodsi zawodnicy grający w lidze pojechali na turniej do Połomii, tym razem w zastępstwie trenera Szymona Sachsa z młodymi zawodnikami udał się trener Kacper Kłopocki i z wyjazdowego turnieju razem przywieźli 5 punktów, co jest bardzo dobrym wynikiem. Dużo lepszy wynik niż przed tygodniem odnotowaliśmy ze Szczerbicami, Płomień po raz kolejny pewnie pokonany, a z kolegami z Kamienia udało się wywalczyć 1 punkt. Teraz młodzi zawodnicy czekają na rozlosowanie nowych turniejów i rozpoczną dalsze zmagania w lidze.