10 września 2018

Wyniki, strzelcy, relacje 8-9 września

W ten weekend większość naszych drużyn rozpoczęła ligowe zmagania, poniżej prezentujemy wyniki z tego weekendu.

 

SENIORZY: GÓRNIK RADLIN - LKS II Bełk 1:0

więcej: RELACJA GÓRNIK - BEŁK

 

JUNIORZY: MKS Żory - GÓRNIK RADLIN 3:0

III wojewódzka liga juniorów - w drugiej kolejce czekał nas chyba najcięższy z wyjazdów tego sezonu. Wyjazd do Żor i rozegranie spotknia z drużyną, która jeszcze w zeszłym sezonie grała na poziomie Centralnej Ligi Juniorów U-15 mogło siać wiele obaw. Jak się okazało dość dzielnie stawiliśmy czoła i wynik, który widnieje u góry nie ukazuje prawdziwego oblicza spotkania. Aktualnie zajmujemy 5 pozycję w tabeli a już za tydzień u siebie podejmiemy 6 drużynę ligi - Czarnych Gorzyce

 

TRAMPKARZE: GÓRNIK RADLIN - KKS Spójnia Zebrzydowice  5:2

4 kolejka III Wojewódzkiej Ligi Trampkarzy i 2 zwycięstwo naszych młodych zawodników. Do Radlina zawitał debiutant tej Ligi czyli Spójnia Zebrzydowice, która przeniosła się do nas z innego podokręgu. Bardzo szybko bo już w 3 minucie pokazaliśmy że u nas łatwo się nie gra, wynik spotkania otworzył Fabian Pielorz. Dwadzieścia minut później goście odpowiedzieli trafieniem na 1:1 ustalając wynik 1 połowy. Po przerwie dopiero ostatnie 20 minut dostarczył mnóstwo emocji a razem z nimi goli. Na trafienie Kamila Maroszka z 50 minuty goście zdążyli jeszcze odpowiedzieć i było 2:2 po 55 minutach spotkania. Końcówka należała do nas. Hat-tricka skompletował Fabian Pielorz trafiając do siatki Spójni w 62 i 67 minucie meczu, a wynik końcowy na 5:2 ustalił w 70 minucie spotkania Dorian Szulczyk. Aktualnie jesteśmy v-ce liderem tabeli III Wojewódzkiej Ligi Trampkarzy.

 

MŁODZIK STARSZY: GÓRNIK RADLIN - LKS Unia Książenice 10:0

Po ubiegłotygodniowej porażce tym razem podopieczni trenera Roberta Strójwąsa pewnie pokonała Unię Książenice 10:0. Od początku do końca mecz pod kontrolą młodych Górników. Akcja po akcji pokazywali że są w gazie i 3 punkty na pewno zostaną w Radlinie. Wielkie strzelanie w 3 minucie rozpoczął Paweł Durmowicz. Po kolejnych dwóch minutach wynik zmienił się na 3:0 - najpierw bramkę zdobył Karol Młoczek a chwilę później swoją pierwszą z trzech bramek zdobył Igor Popiel. W 18 minucie bramka na 4:0 autorstwa Igora Popiela. Na 5:0 podwyższył Dawid Sosnowski, natomiast wynik pierwszej połowy w 29 minucie ustalił Eryk Gnela. Druga połowa przyniosła nam kolejne 4 bramki, choć mogło być jeszcze wyżej, ale nasi młodzi piłkarze pozostali przy okrągłej dyszce. W 37 minucie Igor Popiel skompletował swojego Hat-tricka. Kilka minut później dubletem na swym koncie mógł pochwalić się Karol Młoczek zdobywając bramkę na 8:0. 54 minuta to bramka Pawła Cyrana, a minutę później ustalający wynik spotkania gol Dawida Sosnowskiego, który dołożył swoje drugie trafienie dnia do woreczka z bramkami. Aktualnie w tabeli po 2 rozegranych meczach Radlin zajmuje 2 miejsce.

 

MŁODZIK MŁODSZY: Orzeł Palowice - GÓRNIK RADLIN 0:2

Debiut drużyny trenera Klaudiusza Szwedy w systemie 8+1. Po pierwszej kolejce gdzie pauzowaliśmy pojechaliśmy na mecz do Palowic. Ku zaskoczeniu gospodarzy bardzo dobre otwarcie Radlina. Po pierwszej połowie można było zakończyć spotkanie i jechać do domu. Bramki zdobyli Kamil Gielnik oraz Mateusz Kołek. Tak więc udany debiut i wskakujemy na drugie miejsce w tabeli ligowej, ale mamy rozegrany tylko jeden mecz.

 

ORLIK STARSZY: Winners Gołkowice - GÓRNIK RADLIN 13:1

Dobre złego początki po meczu mogli powiedzieć zawodnicy i kibice naszego młodego zespołu. Kiedy po rozpoczęciu gry Gracjan Parzyszek zdobył bramkę nic nie zapowiadało katastrofy. Ba nawet bramka strzelona przez gospodarzy i wynik do przerwy 1:1 po dobrej naszej grze napawał optymizmem. W obozie gospodarzy pojawił się znak zapytania. Niestety w drugiej połowie nie graliśmy nic... W zasadzie można za mecz pochwalić naszego bramkarza Łukasza Twardzika, który uwijał się jak w ukropie i odbijał piłkę za piłką. Nie dał rady jednak uchronić nas od wysokiej porażki 1:13. Mimo porażki awansowaliśmy o jedną pozycję w tabeli. Za tydzień mecz z ROW Rybnik, gdzie w końcu musimy powalczyć o coś więcej.

 

ORLIK MŁODSZY: turniej w Kamieniu: Orzeł Moszczenica - GÓRNIK RADLIN 1:0, KP Kamień - Górnik Radlin 2:1

W ligowym debiucie zawodnicy rocznika 2009 i młodsi mieli okazję do rozegrania dwóch spotkań. W pierwszym minimalnie przegrywamy z faworyzowanym Orłem Moszczenica, w drugi natomiast po niezwykle zaciętym pojedynku przegrywamy 1:2 z gospodarzami. Bramkę dla naszego zespołu zdobył z rzutu wolnego Bartek Tomaszewski. Za tydzień turniej w Radlinie, spróbujemy ugrać nieco więcej.

 

Sponsorzy

Wszelkie prawa zastrzeżone Ⓒ w 2021 przez:

ASPN GÓRNIK RADLIN

 

projekt i wykonanie: WS

Wszelkie prawa zastrzeżone Ⓒ w 2021 przez: ASPN GÓRNIK RADLIN

projekt i wykonanie: WS